Rzecznik rządu nie wie o istnieniu raportu na temat stanowisk w państwowych spółkach

Po podpisaniu porozumienia rzecznik zapowiada rychłą rekonstrukcję rządu

Ilekroć zapytamy polityków o cel ich publicznej działalności to możemy być pewni, że znakomita ich większość odpowie, że chodzi im o polepszenie losu kraju i jego mieszkańców. Dopiero kiedy zaczniemy dopytywać o  szczegóły to okazuje się, że są jeszcze inne powody dla których wykonują swą „katorżniczą” pracę.

 

W ostatni wtorek na antenie RMF FM Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski ujawnił, „że powstał specjalny raport, który pokazuje wpływy poszczególnych koalicjantów na spółki Skarbu Państwa” – czytamy na tvn24.pl. Polityk dodał, że jego ugrupowanie: „ma najmniejszy wpływ, najmniejszy udział w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa spośród wszystkich koalicjantów, również proporcjonalnie, poniżej 0,5 procent”

Także we wtorek, tym razem w TVN24, inny polityk Solidarnej Polski Michał Woś potwierdził istnienie wspomnianego audytu. Również on narzekał na bardzo skromny udział przedstawicieli jego partii w zarządach spółek Skarbu Państwa. „Mówił, że „raptem” jest w nich „kilka osób” związanych z jego ugrupowaniem”.

Dzisiaj z kolej o kwestię przedmiotowego raportu został zapytany rzecznik rządu Piotr Mueller. W rozmowie „Jeden na jeden”  w TVN24 powiedział: „Nic mi nie wiadomo na temat istnienia takiego dokumentu, w kancelarii premiera nie ma takiego dokumentu, ja takiego dokumentu nie widziałem, w związku z tym nie wiem, co to jest za dokument”.

 

Następnie dodał, że istnieje taka możliwość, iż w oparciu o dane pochodzące z KRS-u, ktoś sobie taki raport tworzy. „Zapytany, czy w związku z tym rozpowszechnianie takich informacji to „samowolka” przedstawicieli partii Zbigniewa Ziobry, odparł: – Nie mówię, że to samowolka Solidarnej Polski, natomiast to nie jest dokument, o ile on w ogóle istnieje, który był przygotowywany przez rząd”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Niby zwykła wymiana zdań między politykami. Nic wielkiego. Tylko czy na pewno? Czy ten dialog nie zadaje kłamu wypowiadanym przez polityków, wszelkiej maści, frazesom o działaniu na rzecz wspólnego dobra? Czy tak naprawdę nie chodzi wyłącznie o szmal???

/as/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Chamska hołota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chamska hołota
Chamska hołota

I oni szli do rządu służyć krajowi?!