Rzecznik rządu prostuje słowa Terleckiego o Polexicie

Rzecznik rządu prostuje słowa Terleckiego o Polexicie

Rzecznik rządu Piotr Müller uspokajał dzisiaj, że żadnego Polexitu nie będzie. „Nie pójdziemy drogą Wielkiej Brytanii”.

Piotr Müller sprostował wczorajszą wypowiedź Terleckiego, twierdząc, że żadnego wychodzenia Polski z UE nie będzie. Chodzi o to, by Polska odzyskała podmiotowość. Tłumaczył, że droga brytyjska jest dla Polski niekorzystna. „Natomiast nie zmienia to faktu, że my musimy w UE wyrażać swoje zdanie i niektóre rzeczy kontestować”.

 

Wyjaśnił też, że zależy mu na tym, by Polska była bardziej zamożna (czy za unijne pieniądze?), korzystała na wymianie handlowej i miała zagwarantowane bezpieczeństwo.  Co do reszty – jak rozumiemy – Unia ma się nie wtrącać.

Jak widać po tej pośpiesznej wypowiedzi, słowa Terleckiego wywołały burzę także po stronie prorządowej. „Dla ambicji jednego albo dwóch ludzi ryzykujemy przyszłość naszych dzieci i to jest skandal” – powiedział Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu. „To, co zapowiada Ryszard Terlecki, jest nie do zaakceptowania przez rozsądnych Polaków” – dodała Iwona Michałek z Porozumienia Gowina.

 

Niestety, inni politycy Zjednoczonej Prawicy, jak Janusz Kowalski czy Patryk Jaki (obaj z Solidarnej Polski) są jak najbardziej za Polexitem. Janusz Kowalski napisał na Twitterze:

1. Polska traci finansowo na członkostwie w UE (vide koszty polityki klimatycznej) 2. Niemcy, których partnerem nr 1 jest Rosja, rządzą w UE (vide Nord Stream) 3. KE łamie unijne traktaty (vide ataki na PL) Czas na rzetelną ocenę czy ścieżka brytyjska nie jest dla Polski lepsza”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

I kto tu jest lepiej poinformowany co do intencji władz Polski?

 

/ep/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gucio
Gucio
9 września 2021 12:53

Oczywiście, że polexitu nie będzie – ci tchórze nie zrobią tego z otwartą przyłbicą. Natomiast będzie wypierpol i do tego zmierzają od dawna…

Maciek123454321
Maciek123454321
9 września 2021 13:33
Reply to  Gucio

We mnie budzą się powoli mordercze instynkty. Nie lubiłem rządów PO-PSL, głównie za znieczulicę i niesłuchanie obywateli, ale tych skurwieli po prostu nienawidzę.

smętek
smętek
9 września 2021 13:02

Zaczyna się proces wyłączania Polski z UE. Wstrzymanie wypłaty funduszy i nałożenie kar doprowadzi do śmierci naszej kochanej Ojczyzny jako państwa demokratycznego. Staruch będzie szczęśliwy kiedy towarzysz Putin oświadczhy, że Polska staje się odzyskaną częścią Matuszki Rosii.

Waldemar
Waldemar
9 września 2021 15:23

To tłumaczenie z pisiego na polski kompletnie niewiarygodne. Bardzo lubię, jak wychodzi Miller i tłumaczy, że powiedział, co innego niż powiedział, albo, że powiedział tak, a chciał powiedzieć siak, no ale tym razem to klasyczne rżnięcie głupa. Takie numery odstawiano kiedyś na Różycu i robili to wyłącznie spece od gry w 3 karty.

Agnieszka
Agnieszka
9 września 2021 19:54

Nie, nie moge dalej tolerowac tych debili z pisu! Zycze im wszystkim zeby zgnili za kratami jak najszybcjej, a starucha kaczynskiego wywlec z jego faweli i zlinczowac. Na to zasluguja te barany.

AntyKaczor
AntyKaczor
9 września 2021 21:47

Dla zachowania pozorów musimy kontestować… Proponuję pojedynek na miny. Klasyka. Naszym zawodnikiem niech będzie Terlecki – facet ma warunki. Dla wzmocnienia efektu dać mu jakąś szablę w łapę i pawie pióra wetknąć w dudę. To nic nie da ale będzie teatrum dla gawiedzi. A jak już schowamy ogony pod siebie i odpuścimy własne idiotyzmy to czekając na unijną kasę można będzie odtrąbić sukces (zadanie dla Kłamczywieckiego, bo nikt tak wspaniale nie opowiada bajek jak on), że się z nami liczą i jacy wspaniali jesteśmy i w ogóle …Jeszcze Polska póki…