Rzecznik związku Dudy o Wałęsie: „To tchórz. Nie ma odwagi spojrzeć w oczy”

Rzecznik związku Dudy o Wałęsie: „To tchórz. Nie ma odwagi spojrzeć w oczy”

Lech Wałęsa zaatakował wczoraj obecnego szefa NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę. „Chłopcze, jeszcze będziesz szybko oddawał, przynosił w zębach, jeśli je zabierzesz” – powiedział b. prezydent do Dudy, który chce zabrać tablice z postulatami z 1980 r. z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Do wypowiedzi Wałęsy odniósł się już rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski. „Z Wałęsą może spotykać się tylko w sądzie, ale to tchórz i do sądu nie przychodzi. Jedynie obraża, ale nie ma odwagi spojrzeć w oczy” – napisał Lewandowski na prawicowym portalu Tysol.pl (strona „Tygodnika Solidarność”).

Konflikt o tablice z postulatami z sierpnia 1980 r. rozpoczął się już w ubiegłym roku. Tablice aktualnie znajdują się w Europejskim Centrum Solidarności, skąd chce je zabrać PiS-owskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Również „Solidarność” przychyla się do wniosku MKiDN i domaga się zwrotu tablic. Piotr Duda odgrażał się nawet, że wejdzie do Centrum i zabierze z niego przedmiot. W podobnym stylu wypowiedział się prof. Piotr Gliński, który chce nawet wejść na drogę sądową z zarządem znajdującej się w Gdańsku placówki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jeśli tak się nie stanie, prawdopodobnie muzeum złoży wniosek do sądu.  Tak się w demokratycznym kraju rozwiązuje spory prawne. Twórcą i właścicielem tablic jest związek zawodowy, wówczas komitet strajkowy” – powiedział niedawno szef MKiDN.

Czy MKiDN i „Solidarności” uda się przenieść tablice? Tego nie wiadomo, ponieważ w obronie ECS stanęli już samorządowcy i legendy antykomunistycznej opozycji.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartJacek DolińskismętekMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

zająłby się lepiej swoim pieskiem, bo z pojmowaniem świata i jasnym pomyślunkiem kłopot

smętek
smętek

Piotruś dupa zapomniał o miejscach jakie w sierpniu ’80 zajmował on i Pan Wałęsa. To w państwie kaczafiego taki Piotruś może się czuć panem i występować publicznie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„Solidarność” to nazwa historyczna. Obecnie działająca organizacja powinna się nazywać Zależny Niesamorządny Związek Zawodowy (ZNZZ) Piotra Dudy.

Bart
Bart

Wałęsa jak zazwyczaj ostatnio, mówi słusznie. A ten, co go znieważa to kto to jest właściwie? Jakiś działacz pis oddelegowany na stołek niedorzecznika?