Rzecznikiem sztabu Dudy będzie Adam Bielan – spec prawicy od kampanii wyborczych

Nowy hit sieci: dzieci Bielana rysują Kaczyńskiemu laurki z kotami

Politykę medialną Andrzeja Dudy w czasie kampanii wyborczej koordynować będzie Adam Bielan – jak wynika z nieoficjalnych doniesień portalu gazeta.pl. Tym samym jedna z najważniejszych funkcji w sztabie wyborczym prezydenta została przyporządkowana europosłowi od Jarosława Gowina.  Starający się o reelekcję prezydent oficjalnie zaprezentuje skład swojego sztabu wyborczego w środę; odbędzie wówczas także spotkanie mobilizacyjne ze sztabami okręgowymi.

 

Oficjalnie wiadomo już natomiast, że szefową sztabu programowego będzie Beata Szydło, a Joachim Brudziński pokieruje sztabem organizacyjnym. Wśród kandydatów na stanowisko, które przypadło Adamowi Bielanowi, wymieniano m.in. Joannę Lichocką, Anitę Czerwińską oraz Mirosławę Stachowiak-Różecką.

Jest jednak niemal pewne, że Lichocka po słynnym geście – wykonanym po sejmowym głosowaniu – wypadła z puli. Przepadła także idea, by rzecznikiem była kobieta. PiS zapewne postawił na umiejętności i doświadczenie Bielana. – „Jego rękę widać było już w czasie konwencji PiS w hali Expo w Warszawie, którą zorganizowano w amerykańskim stylu” – podkreślał w social mediach Jacek Gądek.

 

Bielan, znany jako wieloletni spin doctor PiS-u opuścił tę partię w 2010 r., wstępując do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza.

Chociaż obecnie jest członkiem partii Gowina, jednocześnie jest jedną z najbardziej zaufanych osób prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy: do tej pory swoje komitety w wyborach prezydenckich zarejestrowali już oprócz obecnie urzędującego prezydenta Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Leszek Samborski.

mpm

Źródło: natemat.pl, wp.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o