Rzeka pieniędzy płynie do podmiotów powiązanych ze Srebrną

PKO BP nie chce ujawnić, ile pieniędzy przeznaczył na reklamy w spółce powiązanej z PiS

Podobno polityka to misja, ale jak powszechnie wiadomo pieniądze nie śmierdzą. Wiedzą o tym doskonale politycy partii rządzącej, a potwierdzeniem tego jest ujawnienie przez Krzysztofa Brejzę kolejnych rachunków, które w znaczący sposób obnażają sposoby hojnego finansowania podmiotów związanych ze spółką Srebrna.

Już kilka dni temu poseł PO wykazał, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał w ubiegłym roku na reklamę blisko pół miliona złotych, z czego ponad dwieście pięćdziesiąty tysięcy złotych trafiło na konto firmy „Forum”, która jest wydawcą „Gazety Polskiej Codziennie”.

Żeby było ciekawiej, udziałowcem firmy jest należąca do Srebrnej spółka Geranium, a we władzach Forum można znaleźć nazwisko kuzyna prezesa PiS – Grzegorza Tomaszewskiego. Nie trzeba już dodawać, że właścicielem Srebrnej jest z kolei Instytut im. Lecha Kaczyńskiego.

Ponad 250 tys. zł przekazał Kujda spółce medialnej powiązanej ze Srebrną

Dociekliwość posła Brejzy doprowadziła do ujawnienia wydatków NFOŚiGW na reklamę także w latach wcześniejszych, kiedy partia rządząca przejęła władzę. Z przedstawionych dokumentów wynika, że już w 2016 r. niemałe pieniądze z reklam kierowanego przez Kujdę Funduszu wspomagane były inne tytuły powiązane ściśle ze spółką Srebrna: „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Nasz Dziennik”, a nawet Telewizja Trwam i Republika.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ankaMarekGrzegorzNihilWojtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtek
Wojtek

Najtrafniesza nazwa dla obecnej ekipy: SSAKI

Nihil
Nihil

Tak, pijawki też pasują do tej bandy

Grzegorz
Grzegorz

Złodzieje !

Marek
Marek

koorewska mafia PISbolszewicka

anka
anka

portal Biqdata publikuje kilka interesujących drzewek ( grafik ) z podmiotami , dzięki którym PiS przelewa kase i zabezpiecza się na chude lata wystarczy wpisać , „media pis” , „spółki pis” , imperium kaczyńskiego , imperium biereckiego . Miłej lektury