Rzepecki wyrzucony z klubu PiS, ale dwóch posłów wstrzymało się od głosu

Rzepecki wyrzucony z klubu PiS, ale dwóch posłów wstrzymało się od głosu

To była tylko formalność – młody poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Rzepecki został usunięty z klubu parlamentarnego. Okazuje się jednak, że decyzja nie zapadła jednomyślnie! Jak poinformował Onet, dwóch posłów wstrzymało się od głosu! Czyżby – poza posłem Rzepeckim – inni członkowie PiS zaczynali myśleć samodzielnie?

Informację o wykluczeniu Rzepeckiego potwierdziła na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Wcześniej mówiła, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które wskazywałyby na to, iż bardziej staje on po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego. Dodała też, że Rzepecki wystąpił „przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek”.

Sam Rzepecki powiedział dziś dziennikarzom, że o wykluczeniu z klubu PiS dowiedział się z mediów. Nie został nawet zaproszony na to posiedzenie. – „Jest mi przykro, że nie mogłem przedstawić swoich racji” – powiedział. Natomiast poinformowano go, że jego miejsce na sali obrad Sejmu zostało zmienione. Za karę na sali plenarnej został posadzony obok posłów Platformy Obywatelskiej.

Najmłodszy poseł w Sejmie stwierdził, że najważniejsza jest dla niego lojalność wobec wyborców, a nie partii. Rzepecki był też pytany o medialne doniesienia, z których wynika, że dostał propozycję przejścia do klubu Kukiz’15. – „Nie podjąłem żadnych decyzji. Muszę skonsultować to z moimi wyborcami” – oświadczył.
(Źródło: onet.pl)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Rzepecki wyrzucony z klubu PiS, ale dwóch posłów wstrzymało się od głosu"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena

Ci dwaj posłowie, szybko zostaną usunięci z PISu, w tej partii nie można wstrzymywać się od głosu. Wszyscy muszą być jedno-kaczo-myślni, dla wahających się nie ma PISie miejsca.

Samocha

Tym lepiej, będzie iff mniej.

Maciek123454321

Pisiory wyobraziły sobie, że posadzą Łukasza na oślej ławie, hahahaha!!!! Taka małpia i głupia złośliwość, wręcz taka, jak u głupich bachorów.