Są wreszcie akty oskarżenia wobec b. księdza, narodowca i antysemity Jacka M.

Są wreszcie akty oskarżenia wobec b. księdza, narodowca i antysemity Jacka M.

Prokuratura Rejonowa Wrocław-Stare Miasto wreszcie skierowała do sądu akty oskarżenia przeciwko byłemu księdzu Jackowi M. Narodowiec i antysemita odpowie za nawoływanie do nienawiści, negowanie prawdy o Holokauście oraz znieważenie Tadeusza Mazowieckiego.

 

W pierwszym akcie oskarżenia prokuratura stawia byłemu księdzu zarzut znieważenia Tadeusza Mazowieckiego. Jacek M. 3 grudnia 2018 r. podczas manifestacji z okazji rocznicy stanu wojennego tak mówił o byłym premierze: – „Nigdy nie krył się ze swoimi żydokomunistycznymi, bolszewickimi inklinacjami. Trzymam portret zdrajcy”. Następnie fotografię premiera Mazowieckiego podpalił, krzycząc, że to „komunistyczny parch”.

W kolejnym akcie oskarżenia napisano o nawoływaniu przez M. do nienawiści. – „Drodzy państwo, drodzy kibice, bądźcie bezlitośni, radykalni w walce ze złem, z kłamstwem, niesprawiedliwością, bezprawiem, niszczeniem polskiego sądownictwa, banderyzmem, talmudyzmem (…) tę wojnę zwyciężymy i żadna żydowska, marksistowska horda nie zdejmie naszej flagi i nie podepcze Chrystusowego krzyża” – mówił narodowiec 11 listopada 2017 roku.

 

I wreszcie trzeci dotyczy negowania przez Jacka M. prawdy o Holokauście.  – „Komu służy (…) przemysł nekrofilski, przemysł Holocaustu, czyli produkowanie fałszywych żydowskich holocaustowych legend. Mówi się o dziesięciu milionach Słowian, a podwyższa się liczbę zamordowanych Żydów…” – twierdził były ksiądz. Umniejszał też prześladowania, jakim Żydzi zostali poddani podczas II wojny światowej.

Jackowi M. grożą kary od 2 do 3 lat więzienia. Narodowiec nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
andrzejTemidaJantarMaciek123454321Aleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bodzio
bodzio

ktoś powiedział prawdę!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie „ktoś”, tylko twój kumpel, hitlerowcu.

Aleksander
Aleksander

Dopadli Międlara tylko dlatego,że swoim radykalizmem zagraża partii rządzącej.

Maciek123454321
Maciek123454321

Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby ten oszalały hitlerowiec trafił do pierdla.

andrzej
andrzej

Dawno powinien siedzieć.

Jantar
Jantar

I tak mu włos z głowy nie spadnie. Minister Zero dopilnuje, żeby sprawę „wylosował” pisowski sędzia zaprzyjaźniony z ONR-em, a przynajmniej ONR popierający, żeby wydany „wyrok” był ostateczny i uniewinniający faszystę. Tak, jak sprawy Pawłowicz trzykrotnie „wylosował” ten sam sędzia, któremu Pawłowicz podpisywała awans.

Temida
Temida

Nawet jeśli „źle trafi” na uczciwego sędziego (nie pisuara z nadania Zera) to i tak Budyń-Musolini tylko czeka by go czym prędzej ułaskawić!