SĄD: Maseczka ze Strajku Kobiet nie przeszkadza protokolantce w pełnieniu obowiązków

Kontrowersje wokół maseczki strażniczki miejskiej w Poznaniu

Podczas procesu byłego prezesa grupy Lotos w ubiegły czwartek, prokurator Remigiusz Signerski zażądał wyłączenia z rozprawy protokolantki, która przyszła do pracy w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w ochronnej czarnej maseczce z czerwoną błyskawicą.

 

Sala sądowa nie jest miejscem do wyrażania swoich poglądów politycznych. Złożony przeze mnie wniosek wskazuje na wątpliwości co do wewnętrznej, subiektywnej bezstronności protokolanta” – argumentował prokurator. Sąd uznał wtedy, że jego wniosek rozpozna na oddzielnym posiedzeniu.

Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku przekazał prasie postanowienie sądu: „prokurator nie wskazał na żadne konkretne przesłanki mogące przemawiać za tym, że wyrażenie poglądów społecznych przez protokolanta na sali sądowej …wzbudza wątpliwości co do jej bezstronności w sprawie, której przedmiot nie jest powiązany z tymi poglądami… Sporządzanie protokołu następuje pod stałym nadzorem przewodniczącego składu orzekającego i w tej sytuacji możliwość ewentualnego wpłynięcia przez protokolanta na przebieg postępowania jest znacząco ograniczony”.

 

Ponadto sąd zaznaczył, że dotychczas nie ujawniły się „okoliczności mogące wzbudzać jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości wykonywania czynności przez protokolanta”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Postanowienie sądu w tej sprawie nie podlega zaskarżeniu.

/ep/

Źródło: tvn24.pll

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
12 stycznia 2021 14:02

No i prok. Remigiusz już jest na liście do odstrzału po utracie władzy przez PiS. Potem sobie latami będzie pluł w brodę, po co to zrobił, ćwok jeden,

toja
toja
12 stycznia 2021 15:57

dotychczasowa praktyka lub świadectwo historii przeczy tej nadziei. Nic mu się nie stanie.

toja
toja
12 stycznia 2021 16:01

jakoś tak jest że dominującym elementem w ocenie dokonywanej przez animalną stronę jest durne kryterium: „Przecież odwet jest niegodny”

Marek
Marek
12 stycznia 2021 15:32

Genialne. To teraz jak dowolny pracownik sądu/świadek/oskarżony/policjant/strażnik/gość/dziennikarz przyjdzie z medalikiem w widocznym miejscu to rozumiem, że prokurator będzie żądał jego usunięcia z sali sądowej. Ciekawe czy sam miał medalik pod togą, jeśli tak to siebie też powinien usunąć bo nie jest bezstronny.
O krzyż w budynku sądu nie zapytam, bo chyba jeszcze nie wiszą, z naciskiem na JESZCZE oczywiście.