Sąd Najwyższy kontra prokurator Piotrowicz

Sąd Najwyższy kontra prokurator Piotrowicz

O skierowanie wypowiedzi posła PiS Stanisława Piotrowicza do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego kierujący pracami Sądu Najwyższego sędzia Józef Iwulski. Chodzi o słowa prokuratora z czasów stanu wojennego, „aby sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej”.

„Wobec powyższej wypowiedzi nie można pozostać biernym. Jakiekolwiek bowiem sugestie przypisujące sędziom SN popełnienie czynu zabronionego nie tylko nie znajdują żadnego uzasadnienia faktycznego, ale także godzą w dobre imię i godność wszystkich osób zasiadających w najwyższym organie władzy sądowniczej RP” – czytamy w piśmie Iwulskiego. Sędzia zaznaczył, że Komisja Etyki Poselskiej „jest właściwa w sprawach posłów, którzy zachowują się w sposób nieodpowiadający godności posła”.

https://twitter.com/ObserwatorXY/status/1036994994278674432

Kolejne pismo Józef Iwulski skierował do Krajowej Rady Sądownictwa. Chce, aby zajęła ona jednoznaczne stanowisko w sprawie wypowiedzi Piotrowicza. – „Z mocy art. 186 ust. 1 Konstytucji RP KRS ma bowiem stać na straży niezależności sądów oraz niezawisłości sędziów i tym samym gwarantować prawidłowe egzekwowanie zasady trójpodziału władzy wyrażonej w art. 10 Konstytucji RP, zwłaszcza w relacjach innych władz do władzy sądowniczej” – napisał kierujący pracami Sądu Najwyższego.

I wreszcie – trzecie pismo, które sędzia Iwulski skierował bezpośrednio do Piotrowicza. – „Oczekuję od pana posła publicznego sprostowania nieprawdziwych sugestii dotyczących sędziów SN” – domaga się sędzia Iwulski. Kilka dni temu pisaliśmy o podjęciu kroków prawnych wobec posła PiS przez I Prezes SN: „Prof. Małgorzata Gersdorf złoży pozew przeciwko Piotrowiczowi”.

bt

Źródło: 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MariolaAndrzejZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Brata mi nie zabił ale bezsprzecznie jest kanalią i mordą zdradziecką.

Andrzej
Andrzej

Absolutny niegodziwiec.

Mariola
Mariola

Wyjątkowo obrzydliwa persona…Uważam, że powinien zakończyć swoją karierę w więzieniu.