Sąd Najwyższy: Sędziowie wskazani przez neoKRS są nieuprawnieni do orzekania

PiS bierze się za Sąd Najwyższy! Kolejna DEWASTACJA na horyzoncie?

Sędziowie wskazani przez neoKRS są nieuprawnieni do orzekania, a Izba Dyscyplinarna nie jest sądem – brzmi decyzja trzech Izb Sądu Najwyższego – Cywilnej, Karnej i Pracy. SN obradował prawie osiem godzin.

 

Uchwała została przyjęta po zadaniu przez Pierwszą Prezes SN pytania prawnego. – „Czy udział w składzie sądu powszechnego lub SN osoby powołanej na sędziego przez Prezydenta RP na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa w jej aktualnym składzie prowadzi do naruszenia Konstytucji RP, Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz Traktatu o Unii Europejskiej, wskutek czego osoba taka jest nieuprawniona do orzekania lub skład sądu jest sprzeczny z przepisami” – brzmiało pytanie Małgorzaty Gersdorf.

Sędziowie Sądu Najwyższego jeszcze raz podkreślili, że nie ma żadnego sporu kompetencyjnego z Sejmem. Pytanie Pierwszej Prezes nie dotyczyło bowiem ani parlamentu, ani prezydenta, tylko sędziów, którzy zostali wskazani przez neoKRS, wybraną głosami polityków PiS i Kukiz’15.

bt

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WolnościowiecMajaJanikkrisMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

No i już mamy wypowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości: „Uchwała SN jest nieważna, bo TK zawiesił posiedzenie”. Równocześnie w Sejmie PiS odrzucił senackie veto ustawy kagańcowej i uchwalił ją w oryginalnym brzmieniu. Duda już zapowiedział, że „podpisze w terminie przewidzianym Konstytucją”, czyli przewiduję, że jeszcze dziś w nocy, żeby z rana była wydrukowana w Dzienniku Ustaw.

Wszystko zgodnie z moimi przewidywaniami. Teraz kolej na uchwałę Sejmu o wyjściu Polski z UE, braku terminu wyborów prezydenckich i ogłoszeniu nowego ustroju państwa wraz z nową konstytucją im. Kaczyńskich.

Marek
Marek

Nareszcie jasna i odważna wykładnia. Koniec szukania wymówek, koniec prób utrzymania cząstek „porządku prawnego” który pis codziennie dewastuje. Koniec udawania, że sprawy same się rozwiążą i psi dalej nie pójdzie. Nareszcie konkret. Dziękuje Sędziowie (piszę z wielkiej litery bo właśnie tacy powinni być sędziowie od początku). Logika pisu w tej sprawie jest tak debilna, że aż szkoda komentować. Jest „spór kompetencyjny” choć jak słyszałem sytuacja nie spełnia definicji tego zawartej w ustawie. Ale julia pisze, że to ona decyduje co jest a co nie jest „sporem” (a nie jakieś definicje czy ustawy), więc zabezpiecz, ale tylko SN mimo, że ten… Czytaj więcej »

kris
kris

I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne. i tego będziemy sie trzymali do końca świata

Janik
Janik

No pięknie!
Po niemiecku Schabe, czytaj szabe, to karaluch.
Jak pasująco.
Pewnie nie jestem kompetentny, bo znam obce języki.
Bo tak powiedział ten , który Schaba powołał.

Maja
Maja

Oczywiście Ziobry i jego gangu to nie przekona. Ale Uchwała Sądu Najwyższego to chyba najważniejsze wydarzenie od początku niszczycielskich rządów mafii PiS. Jego bezpośrednim skutkiem będzie naturalnie chaos, ale to przynajmniej daje szansę na to , że dzięki temu chaosowi wróci normalność.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Noo, widzę że sędziowie w zwartym ordynku i zjednoczonym frontem ruszyli do obrony swoich przywilei,
Korwin Mikke kiedyś bardzo logicznie stwierdził, że gastronomia i dentystyka to dowody na to, że prywatne działa lepiej. Z sądami jest tak samo, Gdyby całą tą burokrację sprywatyzować, rynek wymiótłby sędziów nierobów, sędziów złodziei i sędziów bez wiedzy. Sądy konkurowałyby między sobą i odrazu działały szybciej.
To co robi Ziobro to półśrodki, cackanie się.