Sąd nie zawiesił sprawy Fundacji Lux Veritatis. Tego Rydzyk pewnie Ziobrze nie daruje

Sąd nie zawiesił sprawy Fundacji Lux Veritatis. Tego Rydzyk pewnie Ziobrze nie daruje

A to Rydzyk musi być wściekły na ministra sprawiedliwości! Lata mijają, a reforma sądownictwa, która zapewniłaby ojczulkowi całkowitą bezkarność, wciąż w powijakach i teraz biedaczek jest „prześladowany” przez tych złych sędziów.

W 2016 roku Sieć Obywatelska Watchdog złożyła wniosek o udostępnienie informacji dotyczących finansowania ze środków publicznych działań podejmowanych przez Fundację Lux Veritatis. Oczywiście dostępu do danych nie uzyskała, bo według Fundacji, nie ma ona takiego obowiązku. W tej sytuacji skierowana została skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Prokuratura, chroniąc Rydzyka, odmówiła podjęcia jakichkolwiek działań, więc Sieć Obywatelska Watchdog wniosła subsydiarny akt oskarżenia.

Oskarżeni, w tym i Rydzyk właśnie, liczyli, że sprawa zostanie zawieszona do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny legalności przepisów do informacji publicznej, a tu…klapa.

Nie pomogło nawet ogromne wsparcie polityków PiS i samego Ziobry, który walczył jak lew w obronie pana Rydzyka i pozostałych oskarżonych.

Jako prokurator generalny mam ogląd tej sprawy i mogę powiedzieć, że skierowanie oskarżeń wobec przedstawicieli fundacji bez żadnego aktu oskarżenia jest skrajnym nadużyciem prawa […]. Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilacje. To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki. Nie do pomyślenia jest to, że ktoś ma odwagę formułować takie wnioski„.

Sieć Obywatelska Watchdog właśnie poinformowała, że „7 czerwca 2021 r. nasz pełnomocnik zapoznał się z treścią wniesionych zażaleń i tego samego dnia złożył do Sądu Okręgowego pismo z naszym stanowiskiem, wskazując na brak podstaw do uwzględnienia zażaleń. 9 czerwca 2021 r. odbyło się niejawne posiedzenie Sądu Okręgowego, na którym oddalono oba zażalenia. Mamy nadzieję, że 30 czerwca przewód sądowy wreszcie zostanie otwarty”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
11 czerwca 2021 11:54

Zbyszek jako minister sprawiedliwości jeszcze może wyznaczyć ODPOWIEDNIEGO sędziego. Tak że Tadzio jeszcze może spać spokojnie.

Dron
Dron
11 czerwca 2021 15:07

Zbysiu, zostaje ci nałożyć wór pokutny i zapitalać na kolanach do Torunia.