Sąd oddalił zażalenie Gmyza – ma sprostować kłamstwa na temat posła Brejzy

Sąd oddalił zażalenie Gmyza – ma sprostować kłamstwa na temat posła Brejzy

– „Przed chwilą prawomocnie wygrałem z C. Gmyzem. Sąd II instancji nakazuje, na antenie TVP Info i na Twitterze, sprostowanie kłamstw na mój temat. Dziękuję mec. Dorocie Brejzie za pomoc. Czekam na wykonanie orzeczenia” – poinformował na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza.

 

Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie Cezarego Gmyza, który ten złożył po orzeczeniu sądu I instancji, o czym pisaliśmy w artykule „Brejza: „Wygrałem proces wyborczy z Cezarym Gmyzem, który w TVP kłamał na mój temat”. Dziennikarz twierdził, że „jedną z czołowych osób kierujących SokiemzBuraka jest Krzysztof Brejza, który ma duże doświadczenie w organizacji wydziału nienawiści”.

Gdański sąd podtrzymał zakaz rozpowszechniania takich informacji przez Gmyza. Ma on też opublikować sprostowanie w TVP Info między godz. 20-21 w 24 godziny po uprawomocnieniu się orzeczenia oraz umieścić je w formie postu na Twitterze. Wyrok Sądu Apelacyjnego jest prawomocny.

 

Poseł Brejza i jego pełnomocniczka nie wysuwali wobec Gmyza roszczeń finansowych i nie żądali też przeprosin.

Internauci w komentarzach zgłaszali wątpliwości, czy Gmyz wykona wyrok: – „Gratuluję Panie Pośle, ale obawiam się, że albo nie wykonają wyroku, albo zrobią to jak Morawiecki, czyli kobiecym głosem”; – „Obawiam się, że nic z tego nie będzie, władze PiS nie respektują orzeczeń sądu (np. oświadczenie w sprawie przegranej z posłem Budką). Zignorowanie orzeczenia w sprawie nakazu ujawnienia list poparcia, to tylko początek ostrej wojny, którą Kaczyński wydał sędziom Rzeczpospolitej”; – „I tak nie wykona wyroku. „Oni” nie muszą”.

bt

Źródło: interia.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooHerodAntypisciekawyJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Janina

Za późno obudzili się demokraci. Trzeba było od samego początku ostro walczyć z kłamcami, chamami, bezczelnością i tupeciarstwem rządzących i ich wyznawców. Nie bawić się w konwenanse, we „francję-elegancję” tylko przyjąć ich metody i też walić z „grubej rury”. Prostactwo i chamstwo nie rozumie kulturalnych i spokojnych odpowiedzi na zaczepki, tylko uznaje to za słabość i atakuję coraz groźniej i bezczelniej. To już nie te czasy, aby nadstawiać drugi policzek na cios. Teraz trzeba chama przywalić mocniej, bez strachu „a co ludzie powiedzą”. Skąd to znamy; ”jak się nie będą ciebie bali, to się będą z ciebie śmiali” ?

ciekawy
ciekawy

Ciekawe, w jaki sposób znalazły się na tych stronach propagandowe filmiki pisuaru?!

HerodAntypis
HerodAntypis

Normalni ludzie tych filmików nie oglądają a pecunia non olet. Pisiory wywalają szmalec w błoto a przy okazji wiemy że grono szmat typu pietrzak powiększyło się o rewińskiego.

daroo
daroo

Znając tego buca to przeprosi tak żeby jeszcze bardziej obrazić , w tej „dyscyplinie” są mistrzami