Sąd prawomocnie umorzył ważne śledztwo dotyczące Pawła Adamowicza

Sąd prawomocnie umorzył ważne śledztwo dotyczące Pawła Adamowicza

Poseł Piotr Adamowicz poinformował w sieci o prawomocnym umorzeniu przez sąd śledztwa ws. niedopełnienia obowiązków przez strażników więziennych i policjantów, którzy mieli m.in. rzekomo zignorować ważne informacje dot. Stefana W.

 

„Spełnia się scenariusz, o którym mówiłem ponad rok temu. Śledztwo prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Służbę Więzienną i policję ostatecznie umorzone. Chodzi m.in. o informacje matki mordercy dla policji, że ten po wyjściu z więzienia planuje coś niedobrego. Uzasadnienia decyzji sądu nie ma, ma być później. Śledztwo w sprawie morderstwa przedłuża się, bo Stefan W. ma być znów badany. Choć wątpliwości jeśli są można rozstrzygnąć w drodze postępowania sądowego. W Sejmie PiS blokuje wniosek o złożenie wyjaśnień przez min. Ziobro. Podobny wniosek 51 senatorów ministerstwo przekazało Prokuraturze Krajowej. Ta miała odpowiedzieć do 25 marca. Dziś mamy 20 kwietnia. Im mniej wiedzy o morderstwie Pawła, tym lepiej dla władzy. Ba, z czasem może okazać się, że Stefan W. jest jednak chory psychicznie. I nikt, poza organizatorami WOŚP, wolontariuszami nie ponosi winy. No może Paweł, bo po co wchodził na scenę…” – napisał za pośrednictwem profilu na portalu FB  P. Adamowicz.

Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone przez prokuraturę w październiku ub.r. Śledczy twierdzili, że funkcjonariusze dopuścili się tylko drobnych uchybień. Członkowie rodziny zamordowanego prezydenta Gdańska złożyli wówczas zażalenie dotyczące decyzji o umorzeniu śledztwa do sądu.

 

Stefan W. zamordował prezydenta Pawła Adamowicza w styczniu 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trójmieście.

Śledztwo ws. morderstwa trwa i nie wiadomo, kiedy się skończy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

/kw/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
21 kwietnia 2021 18:46

To już nawet nie jest skandal. Śledztwo trwa? Co oni jeszcze śledzą? Ten morderca powinien już dawno dostać dożywocie. A nawet jeśli jest niepoczytalny. Zresztą jaki morderca jest poczytalny. Dla takich gnojów powinny istnieć oddzielne, zamknięte oddziały wewnątrz więzienia.

Shaq
Shaq
22 kwietnia 2021 08:16

No to jest niepojęte. Morderca złapany na gorącym uczynku, motyw polityczny oczywisty, bo przecież morderca sam do kamer o nim mówił – a śledztwo trwa.
No cóż, na tym polega brutalna dyktatura. Ludzie opozycji są zabijani, a sprawcy nie ponoszą odpowiedzialności.

smętek
smętek
22 kwietnia 2021 10:30
Reply to  Shaq

Nasi okupanci liczą na sprawowanie rządów w nieskończoność i z upływem lat ludzie powinni zapomnieć o morderstwie. To jest metoda na przeczekanie stosowana przez nich.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
24 kwietnia 2021 10:15

Idealna żywa torpeda – ktoś pomyślał i powiedział – wpuście go! A sam proces nakręconego psychola będzie odwlekany do końca rządów PiS, lub do śmierci matki zabójcy. Żeby nie powtórzyła przed sądem, tego, co powiedziała dziennikarzom. Pod dom podjeżdża wypasione auto. W środku czterech karków. Jeden puka do drzwi, grzecznie prosi syna. Siedzą w tym aucie na podwórku z pół godziny. Wraca do domu podekscytowany, mruczy cos w stylu „wiem co robić”. Zaraz kupuje nóż myśliwski i chodzi do lasku „trenować” Może mama zapisała gdzieś numer tablicy i datę? Rysopis typa co go poprosił na rozmowę? Dla tego procesu nie będzie, póki ona żyje a PiS rządzi.