Sąd: Radzik nie ma kompetencji, żeby domagać się kary dla sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek

Radzik będzie ścigał sędziów, którym nie podoba się sposób organizacji wyborów

Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu umorzył dzisiaj postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek, które przeciw niej wszczął Przemysław Radzik. Nominowany przez Ziobrę zastępca rzecznika dyscyplinarnego chciał zawieszenia jej w czynnościach i obniżenia wynagrodzenia.

 

Radzikowi chodziło o krytyczne wobec „dobrej zmiany” wpisy Barańskiej-Małuszek na Twitterze. Sędzia, komentując np. funkcjonowanie w Ministerstwie Sprawiedliwości „farmy trolli”, odpowiedzialnością za jej działalność obarczyła Zbigniewa Ziobrę.

Sędzia Barańska-Małuszek wniosła o umorzenie postępowania. – „Zgodnie z obowiązującym prawem możliwość wnoszenia skarg dyscyplinarnych wobec sędziów sądów rejonowych mają jedynie zastępcy rzecznika dyscyplinarnego, działający przy odpowiednich sądach okręgowych, a nie rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab czy jego zastępcy Przemysław Radzik i Michał Lasota” – tłumaczył pełnomocnik sędzi Grzegorz Kasicki.

 

Sąd przychylił się tego wniosku. – „Sędzia Olimpia Barańska-Małuszek jest sędzią sądu rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim i nie pełni funkcji prezesa lub wiceprezesa sądu apelacyjnego, okręgowego ani rejonowego. W tej sytuacji zastępca rzecznika dyscyplinarnego nie posiadał kompetencji do skutecznego wszczęcia w stosunku do niej postępowania dyscyplinarnego” – orzekł sędzia Witold Wojtyło. Radzik nie pojawił się dziś we wrocławskim sądzie…

Prawnicy uważają, że dzisiejsze orzeczenie sądu dyscyplinarnego jest istotne nie tylko dla Olimpii Barańskiej-Małuszek. – „Nie będą mogły nie brać go pod uwagę inne sądy dyscyplinarne, przed które przez rzecznika stawiani są inni sędziowie w całym kraju” – powiedział po rozprawie sędzia Kasicki.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
14 stycznia 2020 19:40

Schab się sypie, Radzik się sypie, KRS się sypie, ta niby reforma to się zaraz skończy. Pisowskie gnojstwo nie zna się na prawie i teraz to wyłazi.

Maria
Maria
14 stycznia 2020 19:41

wyjątkowo rozgarnięty, wystarczy popatrzeć

ech
ech
15 stycznia 2020 07:46
Reply to  Maria

W istocie ma wygląd jak by był z zespołem Downa

Hanka
Hanka
15 stycznia 2020 11:46
Reply to  ech

Proszę nie obrażać chorych z zespołem Downa

Bart
Bart
15 stycznia 2020 07:13

Będzie chrumkał i buchtował?

Antoni
Antoni
16 stycznia 2020 09:17

Twarz spojrzenie tęskniące za rozumem.