Sąd rozstrzygnie czy żona prezydenta złamała prawo

Sąd rozstrzygnie czy żona prezydenta złamała prawo

2 kwietnia Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Z pozoru informacja jak każda inna dotycząca aktywności pierwszej damy. Teraz szczegóły: początek kwietnia to szczyt pandemii, dzieci ten czas spędzały w internacie a spotkanie odbyło się on-line.

 

„Jak wynika z relacji na stronie Kancelarii Prezydenta – Pierwsza Dama siedziała przed telewizorem, a dzieci stłoczone w szkolnej sali. Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, które złożyło doniesienie do prokuratury, Agata Kornhauser-Duda mogła w ten sposób narazić dzieci na utratę zdrowia”.

OMZRiK za pomocą FB poinformował: „Duda kazała spędzić kilkadziesiąt dzieci do małego pomieszczenia w jednym z internatów prowadzonych przez księży, by robić z nimi spot wyborczy promujący jej męża. Mimo że przepisy całkowicie zakazywały robienia jakichkolwiek spotkań to księża na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce i zrobili zakazane z mocy prawa spotkanie wyborcze”.

 

Księża zajmujący się dziećmi w internacie mieli również kontakt z osobami z zewnątrz i to, zdaniem przedstawicieli OMZRiK, mogło spowodować naruszenie ich bezpieczeństwa w sytuacji zgromadzenia podopiecznych w jednym pomieszczeniu na małej przestrzeni.

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa i dlatego wnioskodawca zwrócił się do Sądu Okręgowego w Warszawie. „Teraz o losie Agaty Dudy i śledztwie wobec niej zdecyduje sędzia i mamy nadzieję, że będzie to sędzia niezależny i odważny” – informuje OMZRiK” – czytamy na krakow.wyborcza.pl

/as/

Źródła:krakow.wyborcza.pl, tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chermes
Chermes
17 lipca 2020 18:45

Bez znaczenia. W razie czego mąż ją ułaskawi. 🙂

klara
klara
18 lipca 2020 16:38

Jak to się ma z tą równością wszystkich obywateli Polski, o której głosiła jej córeczka na mityngu wyborczym Dudy.?
Inni płacą horrendalne mandaty i kary ale nie świta kaczyńskiego.

Rafał P
Rafał P
19 lipca 2020 17:44

To mi przypomina stare, tradycyjne procesy o miedzę. Żeby tylko się procesować. Przecież te dzieci mieszkały tam w internacie przy tej szkole i na codzień nie musiały zachowywać żadnych dystansów.