Sąd: Sędzia Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy

Sędzia Paweł Juszczyszyn wraca do orzekania

Sad Rejonowy w Bydgoszczy wydał precedensowe orzeczenie w sprawie sędziego Juszczyszyna,który został zawieszony w czynnościach w lutym ubiegłego roku, przez nieuznawaną przez Sąd Najwyższy Izbę Dyscyplinarną.

 

Według orzeczenia bydgoskiego sądu,  Sędzia Paweł Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy, a także  należy go dopuścić „do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu”.

Jak powiedział pełnomocnik sędziego Juszczyszyna, adwokat Michał Romanowski „sąd uwzględnił argumentację sędziego Pawła Juszczyszyna. W związku z tym sędzia musi zostać przywrócony do pracy i dopuszczony do orzekania.”

Sąd z Bydgoszczy nakazał Sądowi Rejonowemu w Olsztynie „dopuścić Pawła Juszczyszyna do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie”.

 

Zażalenie w tej sprawie może złożyć Maciej Nawacki, członek nowej KRS i prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, gdzie pracuje Juszczyszyn. To za którego przyczyną odsunięto Pawła Juszczyszyna od orzekania.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Chodzi o uwzględnianie Juszczyszyna w wyznaczaniu terminów posiedzeń i przydzielaniu spraw oraz „zaniechanie aktów skutkujących niedopuszczeniem Pawła Juszczyszyna do wykonywania obowiązków”.

Pełnomocnik Pawła Juszczyszyna. adwokat Romanowski przekazał, że sędzia Juszczyszyn czeka teraz na odpis z sądu i w poniedziałek lub wtorek pojawi się w pracy.

„Rządy  prawa muszą w być w DNA każdego niezawisłego sędziego” – twierdzi i o to walczy sędzia Paweł Juszczyszyn

/OE/

Źródło: TVN24.pl, PAP

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
16 kwietnia 2021 19:44

Oczywiście pislerowcy tego wyroku nie wykonają. Lista popełnionych przez nich przestępstw jest coraz dłuższa. Prokuratura po jej odziobrzeniu będzie miała pełne ręce pracy.

Jantar
Jantar
16 kwietnia 2021 22:45

TVN24 na pasku podaje wypowiedź Nawackiego: „Absolutnie nie mogę dopuścić sędziego Juszczyszyna do orzekania!”.

Tak więc sprawa pójdzie dalej, bo pisiorstwo się nie ugnie. A sędzia, który wydał dzisiejszy wyrok, będzie na celowniku Ziobry. Służby już go dokładnie prześwietlają 4 pokolenia wstecz i szykują materiał dowodowy, na podstawie którego Ziobro wystąpi o odebranie immunitetu i będzie chciał wsadzić do więzienia za winy nawet pra pra pra pra dziadków.

Zwinka
Zwinka
17 kwietnia 2021 01:55

A Nawacki na to palec Lichockiej.

daroo
daroo
17 kwietnia 2021 12:26

Nawackiemu woda sodowa do łba uderzyła aż strach pomyśleć co by zrobił gdyby wypił alkohol. Ten pajac działa w myśl zasady ” nie mam waszych płaszczy ,i co mi zrobicie?”

Marek
Marek
17 kwietnia 2021 19:34

Emocjonująca sprawa. Ciekawe co się stanie w poniedziałek czy we wtorek. Myślę, że jednak nic. Czy nawacki wykona wyrok? Raczej nie.
Czy sędzia Juszczyszyn wezwie policję? Chciałbym, ale pewnie nie, będzie walczył po prawniczemu pisząc wnioski.
Czy policja jakby się pojawiła coś by pomogła i zatrzymała nawackiego? Wiadomo, że nie.

Spróbowalibyście wy szarzy obywatele nie wykonać wyroku (choćby nie zapłacić nielegalnego mandatu) zobaczylibyście zaraz antyterrorystów we własnym domu.