Sąd zdecydował. Jerzy Owsiak będzie musiał przeprosić Krystynę Pawłowicz

Owsiak zapraSąd zdecydował. Jerzy Owsiak będzie musiał przeprosić Krystynę Pawłowiczsza Kuchcińskiego na Pol'and'Rock i radzi: lotnisko jest w Zielonej Górze lub w Niemczech

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł dzisiaj, że szef WOŚP Jerzy Owsiak będzie musiał przeprosić byłą posłankę PiS i sędzie TK Krystynę Pawłowicz!

Lider WOŚP przeprosi za wypowiedź na temat Pawłowicz z Woodstocku w 2017 r. „Niech pani spróbuje seksu” – radził wówczas prawicowej posłance J. Owsiak. „Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać”.

 

Sąd Apelacyjny nakazał przeprosiny, choć… autor tych słów już za nie przeprosił. „Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do pani; jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić” – powiedział w jednej ze stacji.

Już jesienią 2018 r. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał przeprosić ponownie. Przeprosiny miały zostać umieszczone na kilku stronach internetowych J. Owsiaka. Wraz z nimi przez pewien czas na jednej z nich miało widnieć zdjęcie z przeprosinami za słowa „jest pani najpodlejszym przykładem człowieka”, które Owsiak również wypowiedział w stosunku do kontrowersyjnej polityczki PiS.

 

Obie strony złożyły apelację w sprawie tego wyroku stołecznego Sądu Okręgowego. Teraz Sąd Apelacyjny zdecydował, że Owsiak musi przeprosić, ale treść przeprosin musi być widoczna na jego stronach internetowych przez zaledwie 24 godziny (Pawłowicz chciała, aby były one widoczne przez dwa tygodnie).

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Sąd Apelacyjny wycofał też zadośćuczynienie w wysokości 10 tys. złotych, jakie Owsiak miał zapłacić Pawłowicz na podstawie wyroku Sądu Okręgowego z 2018 r. Pawłowicz nie tylko nie dostanie wspomnianej wcześniej kwoty, ale również będzie musiała pokryć wszystkie koszty sądowe procesu.

Wyrok w sprawie Pawłowicz-Owsiak jest prawomocny.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
6 sierpnia 2020 17:05

Olać. Jak to robią pisowscy z wszelkimi wyrokami . A jeśli oni to robią, to znaczny że wolno. No jak nie jak tak.

Marek
Marek
6 sierpnia 2020 17:30

– bardzo dobrze; nieważne do kogo skierowana, ale była to chamska wypowiedź, odzierająca z godności.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 sierpnia 2020 21:36
Reply to  Marek

Warunkiem koniecznym odarcia kogoś z godności jest, aby tę godność posiadał.

olanna
olanna
7 sierpnia 2020 19:29

W moim odczuciu wyrok jest cymesik.
Doba zamiast 2 tygodni i wszelkie koszty po stronie pawłowiczówny.
Na pierwszą wiadomość rechot szczery mnie dopadł.