Sąd zdecydował, że TVP musi przeprosić miasto Gdańsk – pozew złożył jeszcze prezydent Adamowicz

Jacek Kurski zostanie legalnym członkiem zarządu TVP

Zakończył się proces, w którym władze Gdańska domagały się przeprosin od TVP za materiał o imigrantach. Pozew w tej sprawie w imieniu ratusza złożył jeszcze prezydent miasta Paweł Adamowicz. Proces toczył się pomimo śmierci prezydenta – powodem formalnie było bowiem „miasto Gdańsk”.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł dziś, że TVP musi przeprosić miasto Gdańsk na antenie TVP Info, na swojej stronie internetowej oraz na profilach na Facebooku i Twitterze. Telewizja ma też zapłacić 50 tys. zł na rzecz Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku.

Chodzi o materiał, który ukazał się w październiku 2016 r. jako wprowadzenie do dyskusji w programie „Minęła 20”. TVP Info w kuriozalny sposób „poinformowało” o powołanej wtedy przez władze Gdańska Rady ds. Imigrantów.

 

W materiale wyemitowanym w TVP Info pojawiła się muzyka jak z horroru. Opatrzono go opisem: „Prezydent Gdańska zaprasza imigrantów do swojego miasta. Twierdzi, że w ten sposób ratuje honor Polski w oczach Europy i świata”. Pojawiła się także wyrwana z kontekstu wypowiedź Pawła Adamowicza, w której tragicznie zmarły rok temu były prezydent Gdańska pozytywnie wypowiadał się o imigrantach.

Wyrok jest nieprawomocny.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o