Sadurski: „Wygrałem z Jackiem Kurskim”. Ważny wyrok sądu

Sadurski: „Wygrałem z Jackiem Kurskim”. Ważny wyrok sądu

Profesor Wojciech Sadurski skrytykował TVP po zabójstwie Pawła Adamowicza.

 

„Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Goebbelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow. Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981” – napisał wtedy.

TVP zareagowała na tę wypowiedź wytoczeniem procesu o zniesławienie.

Sąd pierwszej instancji umorzył sprawę, ale TVP się odwołała, przez co sprawa wróciła do sądu. Sąd za drugim razem – jak poinformował Sadurski – uniewinnił go.

 

Wygrałem z Jackiem Kurskim! Sąd Rejonowy w Warszawie uniewinnia mnie w sprawie karnej z oskarżenia prywatnego TVP o zniesławienie („Goebbelsowskie media”). Wyrok nie jest ostateczny. Jeszcze są sędziowie w Polsce” – napisał dziś za pośrednictwem wpisu na Twitterze.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Profesor Wojciech Sadurski pracuje jako wykładowca Wydziału Prawa Uniwersytetu Sydnejskiego i Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
5 marca 2021 20:47

Brawo Panie Profesorze! Rzeczy należy nazywać po imieniu a nie motać, ściemniać i walić w zbójecką klikę- nazwaną wcześniej przez Pana ” zorganizowaną grupą przestępczą” , Tak uczciwie orzekł niezależny od „prezesa” sąd.

Gekon
Gekon
6 marca 2021 10:51

Miałem wykłady z prof. Sadurskim. Prawie zawsze spóźniał się na zajęcia, ale za to studenci zawsze przychodzili w komplecie – świetnie się go słucha i z nim dyskutuje.