Sądy w rękach PiS. Szary obywatel nie będzie miał szans.

Wychwalał zabójcę Adamowicza i groził Tuskowi. Zapadł wyrok w sprawie

Wczoraj komisja sejmowa pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza przyjęła projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej. Oczywiście, uwzględniono siedem poprawek, uzgodnionych przez PiS z prezydentem Dudą i można powiedzieć tylko jedno. Cel został osiągnięty, a KRS wreszcie będzie całkowicie w rękach PiS.

Jedną ze zmian jest propozycja, by sędziów mogli wybierać prokuratorzy, czyli faktycznie wybór ten będzie należał do Zbigniewa Ziobry. W tym momencie władza ministra staje się wręcz nieograniczona. Jest on już prokuratorem generalnym. Jest osobą, która wybiera prezesów i wiceprezesów sądów. Zgodnie z nowymi uprawnieniami „ustawia” sądy po swojemu, obsadzając je swoimi ludźmi. Prezesem Sądu Rejonowego w Sosnowcu została żona prokuratora Święczkowskiego, kolegi pana Ziobry, polityka PiS. Akurat na dwa dni przed rozprawą odwoławczą w sprawie śmierci ojca pana ministra. wymieniono trzech prezesów sądów w Krakowie. Nie chcę niczego sugerować, ale czy to przypadek czy też świadome działanie, by wynik tej rozprawy wreszcie był korzystny dla rodziny Ziobrów?

Zgodnie z propozycją prezydenta, kandydatów do KRS może zgłaszać co najmniej 25 sędziów. W Ministerstwie Sprawiedliwości oddelegowanych jest 162 sędziów. Będą oni mogli wybrać spośród siebie aż 6 kandydatów do KRS, co daje gwarancję, że ostatecznie w krajowej radzie znajdą się sędziowie wskazani przez PiS, a to z kolei całkowicie uzależni politycznie tę instytucję od polityków rządzącej partii.

Jest to niezgodne z konstytucją. Jest ewidentnym łamaniem praw obywatelskich. W kampanii wyborczej PiS obiecywało reformę sądownictwa, ale nie wspomniało, że będzie ona polegała przede wszystkim na upolitycznieniu. W tej sytuacji zwykły, szary obywatel nie będzie miał szans, gdy będzie sądził się z członkiem PiS, przyjacielem polityka tej partii czy kimś z jego rodziny. Wiadomo, kto wygra…

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiJar
PiJar
29 listopada 2017 08:39

Teraz czas na następny krok – zniszczenie opozycji poprzez całą serię procesów politycznych. Oczywiście pod kryminalnymi zarzutami i „w interesie zwykłego człowieka”. Zaś biorąc pod uwagę ambicje towarzysza Ziobry i instrumenty, jakie dostał do ręki, to chyba sam towarzysz Prezes może się już zacząć obawiać o swoją władzę.

Zwinka
Zwinka
29 listopada 2017 10:19
Reply to  PiJar

Drogi PiJarze, ale są też dobre wiadomości. Pan Jaki obiecał Polakom budowę najpiękniejszych i najnowocześniejszych w Europie ( a może nawet i na świecie, nie pamiętam jak daleko rozwinęła się wyobraźnia w/w) więzień, zdolnych zaspokoić nawet najwybredniejsze gusta.

PiJar
PiJar
29 listopada 2017 18:36
Reply to  Zwinka

Czyżby to miało być budowane już z myślą o przyszłych pensjonariuszach – tych z obecnej ekipy rządowej, włącznie z panem (byle)Jakim? Byłaby to godna podziwu przezorność. No cóż, ta ekipa umie dbać o siebie.