„Sami wyhodowaliście tą antysemicką żmiję na swoim łonie”

"Sami wyhodowaliście tą antysemicką żmiję na swoim łonie"

W sobotę, w Kielcach, odbyła się publiczna debata kandydatów do PE z okręgu świętokrzysko – małopolskiego. Udział w niej wzięli kandydaci z PiS, Koalicji Europejskiej, Lewicy Razem, Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, Kukiz’15 oraz Wiosny.

W trakcie debaty członkowie Konfederacji, Konrad Berkowicz („jedynka”) i Dawid Lewicki („dwójka”) starli się z Anną Krupką, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do PE i sekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki. Poszło o uchwaloną przez senat USA ustawę 447, mówiącą o restytucji mienia ofiar Holokaustu. Według Lewickiego, ustawa ta, to „bękart PO-PiS-u, a partia rządząca dzisiaj klęka „przed Żydami i chce sprzedać Polskę za 300 mld dolarów”. Podczas wystąpienia Krupki, w którym odniosła się ona do stawianych zarzutów, Konrad Berkowicz stanął za nią, trzymając nad jej głową jarmułkę.

Do sprawy odniósł się prawnik Arsen Ostrovsky, pisząc na Twitterze, że „brak słów. To jeden z najbardziej obrzydliwych i podłych aktów antysemityzmu, jaki widziałem” i pytając polskie władze, czy potępiają tego typu zachowanie. Odpowiedział mu ambasador polski w Izraelu, Marek Magierowski – „Tak, potępiam to. Jednoznacznie. Wszystkie akty nienawiści rasowo-motywowanej są niedopuszczalne”.

Reszta przedstawicieli władzy milczy, co nikogo nie powinno dziwić. Jak to napisał jeden z internautów, „Magierowski miszczu .. sami wyhodowaliście tą antysemicką żmiję na swoim łonie więc teraz bujaj wory” i trudno się z nim nie zgodzić.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl/rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszarier
Ryszarier
20 maja 2019 10:38

Gdzie tu antysemityzm?

Lehoo
Lehoo
20 maja 2019 11:42

Berkowicz ? Typowo żydowskie nazwisko – prawdopodobnie z mechesów. I takie nic bezcześci święte dla jego przodków nakrycie głowy – kipę.

Maciek123454321
Maciek123454321
20 maja 2019 12:40

Są dwa powiedzenia o analogicznym wydźwięku – polskie „Wart Pac pałaca, a pałac Paca” i niemieckie – bardziej dosadne „Alle beide stinken” (tłumaczyć nie będę, zainteresowanych odsyłam do słownika)

Waldemar
Waldemar
20 maja 2019 13:02

Trudno teraz będzie powiedzieć rzecznik Mazurek: ” sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem”. Bo PiS najlepiej rozumie, gdy atakują przeciwników PiS, wtedy wykazuje ojcowską pobłażliwość. Trzeba jednak być kompletnie ślepym i oszukiwać samego siebie, by nie widzieć, że w tym wypadku chodzi o skrajne antysystemowe i antydemokratyczne ugrupowania, których kontrola, jak sobie wymarzył Kaczyński, jest mitem. Nie dośc powtarzać stare powiedzenie Churchilla, że karmiąc krokodyla zyskuje się jedynie to, ze na końcu można zostać przez niego pożartym.

Michal
Michal
20 maja 2019 18:10

Brawo Konfederacja .
Tu nie chodziło o uczucia religijne tylko pokazać w opini publicznej ze PIS ma zamiar wypłacić uroszczenia bezspadkowe Żydom.
Gest wykonaniu pana Berkowicza sygnalizuje jasno że PIS klęka przed żydami stad ta jarmułka

Zwinka
Zwinka
21 maja 2019 02:27
Reply to  Michal

Mam gdzieś „co poeta miał na myśli”. Niech się bolszewicy ze świrami nawzajem pozagryzają i dadzą Polakom wreszcie spokój.

Jarosław
Jarosław
20 maja 2019 22:22

Berkowicz? czy to nie żydowskie nazwisko?