Samorządowcy z Pomorza uruchamiają dodatkowe pociągi na festiwal Owsiaka

Samorządowcy z Pomorza uruchamiają dodatkowe pociągi na festiwal Owsiaka

„Dobre wieści dla fanów Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą! Podjąłem decyzję o uruchomieniu dodatkowych pociągów, które dowiozą uczestników z Pomorza Zachodniego. Będą to pociągi relacji Koszalin – Kostrzyn i powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg. Dodatkowo cztery pary pociągów na stałej trasie Szczecin Główny – Kostrzyn zostaną wzmocnione, a w dniach festiwalu uruchomione będą dwie pary dodatkowych pociągów na trasie Szczecin Gł. – Kostrzyn – Szczecin Gł.” – napisał na Facebooku marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz z PO.

Wtóruje mu inny samorządowiec – marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk z PO. – „Pociągi z Pomorza pojadą na Pol’and’Rock Festival 2019. Odpowiadamy też na apel Jurek Owsiak i Elżbiety Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Chcemy, by uczestnicy festiwalu dotarli bezpiecznie na miejsce. Specjalne pociągi to też podziękowanie dla tysięcy wolontariuszy, którzy co roku aktywnie działają w ramach WOŚP. Współpracuję obecnie w tej sprawie z Marszałkami województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Trwają jeszcze rozmowy doprecyzowujące ilość pociągów, oraz trasy ich przejazdu. O szczegółach będziemy więc informować niebawem” – poinformował też na Facebooku.


Wspomniana marszałek Polak wystąpiła do prezesa spółki Przewozy Regionalne o zmianę decyzji w sprawie wycofania dodatkowych pociągów na festiwal WOŚP. – „Znacząco większe obłożenia pociągów planowych w całym kraju podczas trwania tej imprezy, przy braku reakcji przewoźników wykonujących zadania w ramach Ustawy o transporcie publicznym, może doprowadzić do chaosu komunikacyjnego, który odbije się szerokim echem nie tylko w Polsce” – podkreśliła Polak. Pisaliśmy o tej niezrozumiałej decyzji przewoźnika w artykule  „Pierwszy raz od 25 lat nie będzie dodatkowych pociągów na letni festiwal WOŚP”.

A Jerzy Owsiak poinformował, że „Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skierowała do prezesa zarządu Przewozów Regionalnych sp. z o. o. Krzysztofa Zgorzelskiego skargę na decyzję o odmowie zadysponowania dodatkowych pociągów dla uczestników Pol’and’Rock Festival”. – „Pismo zostało wysłane do wiadomości Agencji Rozwoju Przemysłu S.A, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Departamentu Skarbu Państwa, Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Porządku Publicznego” – napisał Owsiak na Facebooku. Przypomniał także o akcji „Skazani na Busa” jadą do Kostrzyna”, która umożliwi dojazd na festiwal.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BartewaGrzegorzWaldemarJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Wała PIS-WADZY … wała po raz kolejny – Polska tej Wolsce zawołała.

Grzegorz
Grzegorz

Najlepiej można się wypowiedzieć przy wyborach.Tylko czy młodzież zapamięta co im PiS zgotował?

Waldemar
Waldemar

Może się mylę, ale słyszałem że w jesiennych wyborach PiS ma zamiar powalczyć o elektorat młodzieżowy…

Bart
Bart

Wśród młodzieży to oni już chyba mają prze.,,ne. Ale młodzież jest obecnie w 30% silnie prawicowa, trzeba pracować nad wychowaniem, bo inaczej znów zagłosują na jakiegoś Krowina albo Browna 🙂

ewa
ewa

Wielkopolska tez sie przyłączyła