Samorządowcy zapłacą za butę ministrów, bo tak chce prezes PiS i już!

Samorządowcy zapłacą za butę ministrów, bo tak chce prezes PiS i już!

Reakcja samorządowców na pomysł Jarosława Kaczyńskiego, który w ramach walki o lepsze sondaże, chce obniżyć pensje również samorządowcom, wzbudza ostre reakcje. Swoją opinię wyraził również Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. W rozmowie z dziennikarzami Onetu nie ukrywa, że „to potwarz”, że „to tak, jakby Kaczyński napluł mi w twarz”.

Na Facebooku zamieścił on list otwarty do prezesa PiS, ostro krytykując tę decyzję. Według Tyszkiewicza to „kara za 16 lat pracy dla małej ojczyzny”. Trudno się z nim nie zgodzić, gdy pisze, że „to mieszkańcy miasta, są moimi pracodawcami, nie pan. To dlaczego więc to pan chce mi obniżać pensję? Jeśli mieszkańcy obniżą mi pensję, przyjmę to z pokorą. Ingerencję pana,jako partyjnego notabla w samorząd, traktuję w kategoriach politycznego teatru i osobistej zemsty”.

List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego: Panie pośle, dlaczego niszczy pan wszystko, co jest niezgodne z pańską…

Opublikowany przez Wadim Tyszkiewicz FP 11 kwietnia 2018

Prezydent Nowej Soli podkreśla, że poświęcił swemu miastu 16 lat życia, wyciągnął je z ostrej zapaści, nigdy nie dostał żadnej nagrody za swoją pracę, a teraz „dostaję w twarz od prezesa partii, który mówi, że mam żyć skromniej. Zostałem potraktowany jak nierób i pasożyt”.

Nie potrafi też zrozumieć, dlaczego również zastępcy włodarzy miast mają mieć obniżone pensje. „Miasto to jest w pewnym sensie firma. Jak będę miał dobrych pracowników, dobrze opłacanych, to będziemy dobrze funkcjonować”.

https://twitter.com/xireneusz/status/984680489809334272

Internauci nie pozostawiają suchej nitki na pomyśle prezesa Kaczyńskiego. Nie przebierając w słowach, piszą „jak kaczka mówi o skromności niech zacznie od siebie ten stary kurdupel jego partyjka jest przebogata a z nagrodami beata przesadziła aż słupki poleciały , a po wyborach juz ich nie będzie tych staruchów przyspawanych do krzeseł pazerni nieudacznicy”, „Tak jak stoi Nowa Sól to wiele innych może zazdrościć .Kiedyś tam nie było nic a teraz można przebierać w ofertach gdzie chce się pracować .Co prawda nie zawsze od 3 tysięcy na rękę ale od czegoś trzeba zacząć .I ten park technologiczny .Trole będą dalej głupoty pisać .A samorządy to sól w oku PIS” czy „PAN PREZYDENT NOWEJ SOLI PAN TYSZKIEWICZ MA RACJĘ preze-SIKU. PAN PREZYDENT CIĘŻKO PRACUJĘ NA SWOJE WYNAGRODZENIE A preze-SIK JEST POŚMIEWISKIEM I ODWIECZNYM UTRZYMANKIEM POLSKICH PODATNIKÓW, BEZ PRAWA JAZDY, ŻONY, DZIECI, KONTA W BANKU. A MOŻE BY TAK WRESZCIE SKRÓCIĆ DO DWÓCH NP. KADENCJE „WIECZNYCH” POSŁÓW TAKICH JAK NI-JAKI TOWARZYSZ kaczyński jarosław….?”.

I tak to już jest. Rząd narozrabiał, a ukarani zostaną wszyscy…ku chwale prezesa i jego partii.

Tamara Olszewska

(Źródło: onet.pl)

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Plus ujemnyMariamagdalenaPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To się może skończyć tym, że nikt z misiów-pisiów nie będzie chciał startować w wyborach samorządowych, bo za mało płacą. Może to i lepiej, ale samorządy (na razie jeszcze) to samorządy i powinny same się rządzić. Pan Prezydent Nowej Soli słusznie zauważył, że jego pracodawcami są mieszkańcy, a nie żaden „skromny poseł”.

Maria
Maria

Nie ma obaw – misie pisie będą startować w wyborach chocby mieli potem pracowac za darmo, bo za nich decyduje prezes…

magdalena
magdalena

Prezydent Tyszkiewicz poczuł się jak pasożyt i nierób, bo ci z PISu to pasożyty i nieroby i wszystkich mierzą swoją miarą. Oj, przepraszam są bardzo pracowici w niszczeniu państwa i demokracji oraz skłócaniu ludzi. Pracują nad tym nad wyraz gorliwie i z pełnym zaangażowaniem aby po demokracji nie zostało nic, za to dostawali wysokie comiesięczne premie.a ci skrzywdzeni samorządowcy niech się zorganizują z mieszkańcami i pójdą protestować pod sejm, tylko wskutek bardzo licznych demonstracji pisiory się cofają.

Plus ujemny
Plus ujemny

Czterdzieści lat temu była wystawa „Polaków portret własny”. Może ktoś zrobi jej współczesną wersję.