Sanepid też nakłada knebel swoim pracownikom – kara nagany dla pracownika tej instytucji za wpis w internecie

Sanepid też nakłada knebel swoim pracownikom – kara nagany dla pracownika tej instytucji za wpis w internecie

Andrzej Hawranek, kierownik oddziału administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, został ukarany naganą przez swojego szefa Jarosława Foremnego.

 

Poszło o wpisy, które Hawranek umieścił na swoim prywatnym koncie na Twitterze 1 kwietnia. Najpierw napisał: – „Śmiech przez łzy, w Krakowie, prawie milionowym mieście, wykonuje się ok 270 testów/dzień, dane z WSSE i nie jest to 1 kwietnia…”. W kolejnym wpisie dodał: – „Już nieaktualny wpis o ok. 270 testach/dzień w Krakowie, obecnie nie wykonuje się ich w ogóle, brak odczynnika…”.

Dwa dni później Hawranek otrzymał od dyrektora WSSE Jarosława Foremnego naganę. – „Ta nieprawdziwa informacja nie tylko godzi w dobre imię Pracodawcy, ale (…) wywołała szeroki negatywny oddźwięk i zbędny niepokój u szeregu obywateli” – napisał Foremny. Dodajmy, że informację, że w Krakowie nie wykonuje się testów na obecność koronawirusa, bo brakuje odczynnika podała wcześniej rzeczniczka… tegoż Sanepidu Dominika Łatak-Glonek.

 

Foremny w uzasadnieniu nagany dla Hawranka napisał również: – „Naruszenie dotyczy również niezastosowania się do mojego polecenia o tym, że informacje dotyczące spraw WSSE w Krakowie, zwłaszcza związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym Małopolski, winny być udzielane jedynie przeze mnie lub osobę wyznaczoną do pełnienia funkcji rzecznika prasowego stacji” – czytamy w naganie.

Po otrzymaniu nagany Hawranek złożył sprzeciw. – „Uważam, że wszyscy obywatele naszego kraju mają prawo do informacji, zastraszyć i zakneblować obecnej władzy się nie pozwolę” – napisał na Twitterze.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

270 na niespełna milionowe miasto? Przecież to i tak grubo powyżej średniej dla kraju wynoszącej ok 200. A że to nikczemnie mało to przecież oto chodzi by oszukiwać swoich wyborców podając malutkie dane zakażeń i sfałszowane dane zgonów by udawać, że wszystko jest w porządku. A tymczasem dane, które nie tak łatwo zafałszować pogarszają się, mianowicie spada ilość testów potrzebna do wykrycia jednego nosiciela i jest już bardzo mała (przynajmniej według opinii laika) i wynosi ok 15ście. Nie wiem co prawda ile powinna wynosić dla dobrego samopoczucia, ale 15 brzmi nikczemnie mało (tym bardziej, że 1, jeśli w ogóle się… Czytaj więcej »