Sanepid umorzył postepowanie dotyczące styczniowej mszy św. z udziałem Kaczyńskiego

Sanepid umorzył postepowanie dotyczące styczniowej mszy św. z udziałem Kaczyńskiego

Zdaniem inspektorów podczas nabożeństwa nie doszło do złamania obowiązujących przepisów prawnych. Forum Unia Młodych zapowiada odwołanie od tej decyzji.

 

Ewa Dróżdż, szefowa starachowickiego Sanepidu poinformowała, że „dokonując szczegółowej analizy stanu faktycznego, uznano, że brak jest podstaw formalnoprawnych do nałożenia kary administracyjnej na organizatora”. Wg niej organizator, czyli ksiądz z parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach, dopełnił wszystkich obowiązków, a limit osób nie został przekroczony. Uczestnicy mieli na twarzach maseczki i zachowywali odstęp od siebie.

Chodzi o mszę, która odbyła się w intencji Jadwigi Kaczyńskiej, a wzięło w niej udział – oprócz Kaczyńskiego – sporo polityków PiS. „Z fotografii jasno wynika, że osoby przebywające w miejscu sprawowania kultu religijnego nie przestrzegały obecnie obowiązujących zasad i rozporządzeń” – przypomina Patryk Stępień, lider Forum Unii Młodych oraz asystent posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. To ona wystąpiła do sanepidu z wnioskiem o ukaranie uczestników mszy.

 

Teraz odwołanie od tej decyzji zapowiedziała Unia Młodych. „Sanepid nie wziął pod uwagę obowiązującego porządku prawnego, a opierając się jedynie na wyjaśnieniach polityków Prawa i Sprawiedliwości, upolitycznił swoją instytucję poprzez wydanie takiej decyzji” – tłumaczy Stępień – „Nie godzimy się na łamanie prawa i ustanowionych przepisów przez kogokolwiek, w tym również przez polityków, bo wszyscy wobec prawa jesteśmy równi”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tylko niektórzy są równiejsi – jak pisał Orwell.

/ep/

Źródło:onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
25 lutego 2021 12:19

Ksiundz machnął ręką w lewo, machnął ręką w prawo, z lewej był COVID, a prawej był COVID, a pośrodku w kościele COVIDA jako żywo – nie było.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 lutego 2021 12:24

Matka Boska Kaczyńska stoi ponad Sanepidem. Wara od mszy z jej udziałem!

Rafapon
Rafapon
25 lutego 2021 17:15

To jest kopanie się z koniem. Przecież WUC jk emituje ze swojej paszczy ambrozję leczącą wszelkie choroby.

Maciek123454321
Maciek123454321
26 lutego 2021 10:19
Reply to  Rafapon

To ta sama „ambrozja”, którą pije się z PISuaru na Nowogrodzkiej? Ja słyszałem, że nieodwracalnie uszkadza mózgi, dlatego zwykle omijam PISuar z daleka.

Marek
Marek
25 lutego 2021 17:30

Prawo i sprawiedliwość w Polsce wygląda następująco: masz niepodważalne dowody (zdjęcia, nagrania, stu świadków) sprawy nie ma. Instytucja nie widzi łamania przepisów.
Nie masz dowodów, nie przesłuchałeś świadków, brak nagrań (albo nagrania pokazują coś przeciwnego) dostajesz karę w wysokości 10.000 złotych od której nie możesz się odwołać. Wszystko na podstawie jednego kłamstwa pojedynczego milicjanta.
Swoją drogą ciekawe czy pieniądze już oddali, bo to że milicjant kary za kłamstwo, fałszowanie dokumentów i zgłoszenie fałszywego przestępstwa nie poniósł to jest wiadome.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
25 lutego 2021 18:43

Tych ludzi za łamanie zarządzeń antyCOVIDowych bym nie karał. Bo z korzyścią dla Polski byłoby, gdyby COVID pomógł rozwiązać problem, z którym od jesieni 2015 r. nie daje sobie rady opozycja.

daroo
daroo
26 lutego 2021 09:16

Celne spostrzeżenie 🙂

druh Marek
druh Marek
25 lutego 2021 21:18

Po to PiS odebrał nadzór nad Powiatowymi Inspektoratami Sanitarnymi starostom, przekazując wojewodom, by można było karać każdego, kto władzy nie popiera lub wręcz z nią walczy. Żaden ksiądz nie zapłaci kary za naruszenie rozporządzeń antycovidowych. Kolaborantów nie kara się.