Saryusz-Wolski był na posiedzeniu rządu, którego nie było?

Saryusz Wolski nie zmienił poglądów tylko barwy polityczne - przekonuje Danuta Holecka

Politycy PiS nawet na śmierci Jana Olszewskiego próbują wykreować nową historię Polski. Nikt i nic nie powstrzyma ich przed wykorzystaniem każdej okazji, byle tylko przekonać naród, że wszystko co najlepsze dla kraju, mogło wydarzyć się tylko za ich rządów lub tych, co to z nimi byli i są nierozerwalnie złączeni.

Na szczyty wspiął się Jacek Saryusz – Wolski, który choć pogrążony w szczerym żalu, nie zapomniał wspomnieć, że „gdyby nie interwencja P. J. Olszewskiego w trakcie wizyty P. Wałęsy w Moskwie ws. baz rosyjskich, niemożliwe byłoby członkostwo Polski w NATO, bez niego pod znakiem zapytania byłoby członkostwo w Unii Europejskiej i zachodnia geostrategiczna orientacja Polski. Mielibyśmy NATObis i EWGbis”. Europoseł twierdzi też, że był obecny na tym właśnie posiedzeniu Rady Ministrów, na którym Jan Olszewski podjął decyzję o podpisaniu stowarzyszenia z Unią Europejską.

Krzysztof Król błyskawicznie sprostował wypowiedź Saryusza – Wolskiego na Twitterze, pisząc że „chyba nie można już bardziej się ośmieszyć niż @JSaryuszWolski Dwie Dudy w skali Adriana”. Przypomniał też od razu, że rząd pana Olszewski został powołany 23 grudnia, a pierwsze jego posiedzenie odbyło się 27 grudnia, natomiast układ został parafowany 22 listopada i podpisany w Brukseli przez Skubiszewskiego oraz Balcerowicza 16 grudnia.

Mało tego, Olszewski, pytany w 2014 r. o ten układ, przyznał, że gdyby to od niego zależało, to nigdy by się pod nim nie podpisał.

Kandydat PiS na szefa RE Jacek Saryusz-Wolski też „się popisał” na Twitterze

Jacek Saryusz – Wolski ma ostatnio pecha. Niedawno chciał pochwalić obecną władzę za najwyższy w Europie wzrost gospodarczy, ale flagi mu się pomyliły. To nie chodziło o Polskę, ale o Maltę. A teraz kolejna wpadka. I co teraz panie Wolski? Kłamstwo ma krótkie nóżki…Ech, może za długo siedzi Pan w polityce, bo zapomniał, że jedyne, co warto to „być przyzwoitym”?

Tamara Olszewska

Źródło: tysol.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RyszardAnasmętekZbyszekMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Już dawno przestało mnie dziwić zakłamanie tej ekipy. Nie oczekuję błyskotliwej argumentacji, kultury czy też zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Dziwi mnie natomiast to, że mają poparcie. Ponieważ jednak jestem niepoprawną optymistką, wierzę, że te wybory wykluczą ich z dalszej szkodliwej dla kraju działalności i że to „ostatnie podtygi konającej ostrygi”.

Zbyszek
Zbyszek

No co? Taki nasz, Polski Saryusz po prostu…

smętek
smętek

On wyznaje zasadę: nie jest ważne co o mnie mówią, ważne że mówią.

Ana
Ana

Jak to mówi znane przysłowie: do trzech razy sztuka, więc wszystko jeszcze przed Saryuszem Wolskim. Chłopek roztropek doszedł do wniosku, ze wybory do Europarlamentu tuż tuż, a o nim cicho, więc wziął sprawy we własne ręce i działa, wg. zasady; reklama jest dźwignią handlu, dlatego nie ważne co o mnie mówią, ważne żeby mówili. To zawsze się opłaca i ponownie na pisowskie listy może trafić. W PiS wszyscy gadają głupoty i kłamią, więc od ogółu nie odstaje.

Ryszard
Ryszard

Oni tam zdaje się w tym Pisslandzie mają tajny, nieustający konkurs na najlepsze tygodniowe kłamstwo wydalone publicznie. Długi czas Matołusz był niezagrożony, no ale w tym tygodniu Sariusz mu się pięknie odwinął. Czekamy na ripostę Matołusza.