Saryusz-Wolski o pedofilii duchownych: „jest to problem wydumany, wymyślony po to, żeby jątrzyć”

Saryusz Wolski nie zmienił poglądów tylko barwy polityczne - przekonuje Danuta Holecka

W poniedziałek, po premierze wstrząsającego dokumentu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, do dyskusji włączył się Jacek Saryusz-Wolski – numer jeden na PiSowskiej liście w wyborach do PE, w stolicy. W „Kwadransie Politycznym” na antenie TVP powiedział, co myśli o problemie pedofilii.

„To zjawisko jest straszne, należy je zwalczać, wszyscy to wiemy” – stwierdził, ale zaraz stanął murem za duchownymi uznając, że „Kościoła dotyczy – w sensie procentowym w mniejszym stopniu, niż wszystkich innych kategorii czy grup społecznych, więc jest to problem wydumany, wymyślony po to, żeby jątrzyć” – stwierdził Saryusz-Wolski.

Uznał, że atak na Kościół jest „stricte polityczny”. „Ma swoje cele, tak samo jak grzanie tematem ustawy 447. To są antypisowskie wątki, po to, żeby przykryć swoją bezradność w sprawach Unii Europejskiej” – przekonywał polityk.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MariaZosiaJabisZbyszekJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Co za s………………. syn. Przekroczył wszelkie granice.

Gustaw
Gustaw

Posel PiSu myli sie i to grubo. W/g danych statystycznych, w wsrod spoleczenstw europejskich jest okolo 2 % pedofilow. Natomiast Kosciol Katolicki moze pochwalic sie ponad 8 % udzialem pedofilow wsrod ksiezy. Jacek Saryjusz-Wolski albo klamie, albo swiadomie probuje bronic pedofili w KK. Ciekawe tylko, czy po slowach Prezesa o zwiekszeniu kar i sprawniejszym zwalczaniu przestepstw na tle seksualnym w KK, pdadna z ambony slowa zachecajace do oddania glosu na PiS ?

Kurt V
Kurt V

Pan SW prowadził badania socjologiczno-seksuologiczne na populacji polskiego kleru będąc w Brukseli, że to wie ilu z nich jest nietetego?

Janina
Janina

Cóż, ten wypasiony, zadowolony z siebie grubas nie cofnie się przed niczym, aby zachować statu quo, w jakim z lubością tkwi. Wypowie każde świństwo i niedorzeczność, aby utrzymać „jedynkę” w wyborach i zadowolić swego pryncypała. Przyjął za dobrą monetę motto Kaczyńskiego, że „nikt nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe” i tego się kurczowo trzyma. Że rzeczywistość jest inna ? Tym gorzej dla rzeczywistości. Ambitny inaczej, po prostu chory człowiek.

Zbyszek
Zbyszek

A co na to wszystko Bóg? Bo jakoś jest ostatnio mało cytowany.

Maria
Maria

Pan Bóg chyba się od Polski odwrócił po tych wszystkich bezeceństwach, które wyprawia władza

Jabis
Jabis

Srariusz-Wolski! Rozumu coraz mniej. 🙁

Zosia
Zosia

Ten człowiek nie zasługuje na to, żeby być wybranym do PE. Gotów jest zrobić i powiedzieć wszystko, byle zarabiać tysiące euro.
Nieciekawy typ