Sasin: „Dlaczego minister Piontkowski miałby się podawać do dymisji? Nikogo nie obraził”

Onet: Sasin i Bielan mówili nieprawdę - to nie PWPW drukuje karty do głosowania, tylko prywatna firma

„Minister wyraził jakąś swoją opinię. Dlaczego miałby się podawać do dymisji? Nikogo nie obraził. To, co powiedział minister Piontkowski, nie powinno nikogo oburzać” – powiedział wicepremier Jacek Sasin w TVN 24.

 

Powtórzmy więc raz jeszcze wypowiedź ministra edukacji o Marszu Równości w Białymstoku: – „Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór nie tylko na Podlasiu, także w innych częściach Polski. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane”.

Sasin nie widzi też problemu w tym, że w kontrmanifestacji przeciw Marszowi Równości uczestniczyli białostoccy politycy PiS. – „Żaden z tych polityków, z tego co wiem (…) nie złamał prawa, w tym sensie, że nie dopuścił się żadnych aktów przemocy” – stwierdził.

 

Natomiast prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli PiS: marszałka województwa Artura Kosickiego, radnego klubu PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, a także p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego. – „Wyjątkowo bulwersujące wydaje się zaangażowanie w te pożałowania godne ekscesy przedstawicieli PiS w wojewódzkich i miejskich organach władzy samorządowej.  Materiały zamieszczone w internecie w sposób jednoznaczny wskazują na ich czynny udział w ustawieniu blokad przeciwko marszowi” – podkreślił Truskolaski.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
NihilIrenaewaHerodAntypisdaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Tiaaa ,to taki właśnie standard PiS-owski ” my nikogo nie obrażamy, my jedynie wyrażamy swoja opinię” tfuuuu ,rzygać się chce jak się tego słucha

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie obraził nikogo z 42% katoli kiboli rydzoli głupoli nazioli i innych schizoli z tej katologii społecznej. Reszta polaków się nie liczy bo nie spełniają kryteriów Prawdziwego Polaka. Chciałbym zauważyć, że wśród grzybów do prawdziwka bardzo podobny jest grzyb zwany szatanem a szatan to obsesja katoli.

ewa
ewa

w telewizji publicznej żaden dziennikarz nie obchodzi sie z rozówca z opozycji jak z jajkiem walą z grubej rury a w innych stacjach co, owszem sa riposty ale za grzeczne

Irena
Irena

sasinie….jeśli nie rozumiesz tak prostych rzeczy to się tez podaj do dymisji !!!

Nihil
Nihil

Sasin jest Sasinem, czyli kimś który mówi co chce usłyszeć prezes. Czyli jest inteligentny w stylu karaluszym…. Sasinie pamiętamy twoje przekręty, nie zapominamy