Sasin łamie prawo drukując karty wyborcze bez podstawy prawnej?

Sasin: Trzeba będzie zamykać kopalnie. To nie jest moje widzimisię, to jest twarda konieczność.

Konrad Piasecki zaprosił na spotkanie w TVN24 Jacka Sasina, który odpowiadał na pytania związane z wyborami 10 maja.

 

Pan Sasin broni tego terminu jak lew. Uważa, że nie ma żadnych szans, by przesunąć wybory w czasie, bo to by wiązało się ze zmianą konstytucji i nawet wprowadzenie stanu klęski żywiołowej niczego tu nie zmienia.

Mimo że dziennikarz usiłował go przekonać, że właśnie stan klęski żywiołowej „został pomyślany również na takie sytuacje, jak epidemia” to Sasin poszedł w zaparte, przekonując, że to „Nie, nieprawda! Mówi pan nieprawdę, mówi pan nieprawdę, na wypadek epidemii są inne przepisy”. Nie zapomniał też dodać, że kto jak kto, ale to właśnie ta opozycja, która niby broni konstytucji, dzisiaj chce ją złamać, ale partia rządząca nie ulegnie.

 

Mimo że wciąż nie ma ustawy o wyborach korespondencyjnych, trwają prace nad pakietem do głosowania, a na 7 dni przed wyborami Poczta Polska zadba o to, by trafiły one do skrzynek. Sasin nie widzi w tym nic złego, bo przecież „Poczta działa na podstawie decyzji pana premiera, Mateusza Morawieckiego (…) i dodaje, że on i jego partia stoją „na gruncie prawa, jesteśmy legalistami, musimy wymogi konstytucji realizować”.

No cóż, nie ma szans, by przekonać partię rządzącą, że kolejny już raz, mając usta pełne konstytucji, tę konstytucję łamią i usiłują dopasować do wizji swego prezesa. Tu nawet nie ma z kim dyskutować, bo przekonanie o własnej prawdzie jest nie do podważenia. 

Co tam PKW, instytucja, która została całkowicie pominięta, choć to ona jako jedyna ma obowiązek i prawo przeprowadzić wybory.  Co tam wola obywateli. Jarosław Kaczyński tak zarządził i tak ma być!

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Kaczafi polecił to działania idą pełną parą. Maszyny drukarskie w PWPW pracują 24 h na dobę i po fajrant. Wynik wybierania jest już ustalony.