Sasin: „Nie można urlopować się z miejsca pracy, w którym się już nie pracuje”

Scysja w Polsat News. Kierwiński przypomniał gest Lecha Kaczyńskiego w stosunku do Merkel.  Sasin zarzucił mu kłamstwo

I Prezes SN Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że od jutra zamierza iść na urlop, a jej obowiązki będzie pełnić sędzia Józef Iwulski. Fakt ten w ostrych słowach skrytykował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, twierdząc, że nie może tego zrobić, ponieważ 3 lipca b.r. przestała pełnić funkcję pierwszej prezes. „Zgodnie z prawem od dzisiaj pełni obowiązki I prezesa SN sędzia Iwulski. Tak wczoraj zdecydował prezydent. Nie powinien przyjmować wniosku o urlop, ponieważ nie można urlopować się z miejsca pracy, w którym się już nie pracuje” – powiedział Sasin.

„Rola pani sędzi Gersdorf jako I prezesa Sądu najwyższego zakończyła się wczoraj. Ważne jest prawo, a nie jej prywatne opinie. Sędzia Gersdorf postanowiła uciec na urlop, to jest zachowanie nieodpowiedzialne” – ocenił Sasin. Podkreślił, że Józef Iwulski „ma obowiązek przestrzegać prawa i nie powinien przyjmować wniosku urlopowego od pani Gersdorf”.

Odnosząc się do zmiany na stanowisku I prezesa Sądu Najwyższego powiedział, że „jest zmianą oczekiwaną i dającą nadzieję na zmiany w Polsce”. Sasin przekonywał, że „PiS działa zgodnie z prawem, a wypowiedzi pani Gersdorf nie licują z funkcją, którą pełniła do wczoraj”. Dodał: „Ona występuje przeciwko prawu – dodał Sasin.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
magdalenaWiśniaBożenaMariaAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

GIENIUS….po prostu GIENIUS…..to z pewnoscia zaraźliwe !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja już tu niedawno napisałem, że dziobatym sasinem będzie się niedługo straszyć niegrzeczne dzieci w Wołominie, gdzie mieszka. Na widok sasina dzieci będą z wrzaskiem uciekały do mamy albo babci. I toto jeszcze zabiera głos, a co zabierze głos, to gada głupiej, i głupiej, i głupiej……… Inteligencja – poziom ameby.

Ola
Ola

Pani Gersdorf ma 65 lat i jest sędzią w stanie spoczynku i nie może być I Prezesem SN , a Pan Iwulski ma 66 lat i też jest sędzią w stanie spoczynku i MOZE .
Gdzie tu LOGIKA ?
OBAJ NIE ZLOZYLI OSWIADCZENIA !!!
OT REFORMA POLEGAJACA NA CZYSTKACH

Aleksander
Aleksander

Nawet według bolszewickiej ustawy PiS p.I Prezes SN była w pracy do końca godzin urzędowania SN ale trudno wymagać zeby ten ćwierćinteligent był w stanie to zrozumiec.Likwidacja Sadu Najwyższego tym razem jeszcze sie nie udała.

Maria
Maria

Nie jest? Ależ panie pośle – jest nadal Pani Gersdorf I Prezesem SN – nie dostała żadnego papieru, a załatwianie na gębę nic nie znaczy.

Bożena
Bożena

Ciekawe skąd Sasin bierze wiedzę o aspektach prawnych przecież on nie ma o prawie pojęcia

Wiśnia
Wiśnia

„Pan” sasin zna się przecież na wszystkim. Tyle że jak chodziło szkoły to nie uczyli czytania ze zrozumieniem, więc nawet jak przeczytał konstytucję to nie wiele z niej zrozumiał. A „pan” prezes wytłumaczył mu to po swojemu.

Maria
Maria

mówi to co dostanie od nadprezesa w formie przekazu dnia

magdalena
magdalena

Odezwał się „znawca” prawa pracy i konstytucji.