Sasin nie przestał „dokładać” lekarzom

Sasin nie przestał "dokładać" lekarzom

Do wicepremiera Jacka Sasina nie dociera, że słowa, które wypowiedział pod adresem części lekarzy spowodowały, że cała służba zdrowia czuje się niedoceniona i wręcz wzgardzona. W swojej dalszej krytyce środowiska medycznego Sasin wykazuje się dużą konsekwencją co udowodnił na antenie Polsat News – donosi natemat.pl.

 

Jestem hejtowany za to, że powiedziałem, że jest problem. Jest pewna grupa lekarzy uchylających się od obowiązku świadczenia służby na rzecz chorych na covid-19. To nie znaczy, że dotyczy to całego środowiska lekarskiego. Mamy do czynienia z dziesiątkami tysięcy pracowników ochrony zdrowia z wielkim poświęceniem pełniących służbę”.

Jeśli jakikolwiek przedstawiciel środowiska medycznego liczył na przeprosiny od polityka PiS to srodze się zawiódł. Co więcej w wypowiedzi Sasina pojawiły się kolejne zarzuty gdyż przedstawiciel rządu postanowił doprecyzować poprzednią wypowiedź. Zaznaczył przy tym, że swoją ocenę kieruje pod adresem części a nie całego środowiska medycznego.

 

To są fakty. Jeśli jako członkowie rządu dostajemy od wojewodów informacje, że na 235 lekarzy z woj. mazowieckiego skierowanych do opieki nad chorymi na Covid-19 zgłasza się 18, w woj. opolskim na 88 zgłasza się 3, to nie możemy udawać, że nie ma problemu, jakiś problem jest. To uderza w lekarzy pracujących ofiarnie, którym ja dziękuję w imieniu swoim i rządu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jacek Sasin nie widzi więc żadnej winy po stronie rządowej, nie dostrzega mankamentów organizacyjnych państwa, braku pomysłów na walkę z pandemią. Wszystko co swoimi wypowiedziami osiąga to olbrzymie poczucie demotywacji wśród tych, którzy mają dbać o nasze zdrowie.

/as/

Źródło: natemat.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
antymoherZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Państwo lekarze, czy naprawdę zależy wam na uznaniu tego błazna?

antymoher
antymoher

Panie brzydszy niz pasztetowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Służyć to można do mszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Lekarz,pielegniarka to zawdy medyczne!!!!!!!!!!!!