Sasin o straconych 70 mln zł: „demokracja kosztuje”

Sasin nie przestał "dokładać" lekarzom

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin gościł w „Rozmowie Piaseckiego”. Przedstawiciel rządu był pytany o 70 mln zł straconych na skutek przygotowań do wyborów, które w końcu się nie odbyły. Gość programu upierał się, że decyzja o rozpoczęciu przygotowań była w pełni zgodna z przepisami prawa i zasadna. Przyznał też, że Poczta Polska chce rekompensaty za poniesione straty.

Prowadzący rozmowę dziennikarz był bardzo zdziwiony  bagatelizowaniem sprawy. Uświadomił więc Sasinowi, że każdy Polak musiałby zapłacić 2 zł, aby spłacić straty poniesione na skutek błędnych decyzji dygnitarzy Zjednoczonej Prawicy.

 

„Demokracja kosztuje” – odpowiedział krótko na te zarzuty minister.

Do skandalicznych słów Sasina odniósł się już marszałek Senatu Tomasz Grodzki. „To nie są pieniądze pana wicepremiera, to były pieniądze nas wszystkich. Nie wolno wydawać publicznych pieniędzy bezprawnie. Rząd działa w granicach prawa, a prawo w momencie wydawania tych pieniędzy nie istniało” – powiedział polityk.

Dodał też, że efektem decyzji PiS są zwolnienia w Poczcie Polskiej i marnotrawstwo. Jeszcze dobitniej sprawę skomentował jednak Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, stwierdzając, że to nie demokracja, lecz „bezmyślność” (!) kosztuje.

 

Bezmyślność rządzących, bezmyślność premiera Sasina kosztuje nas wszystkich, a mogłaby tylko kosztować tylko jego i jego środowisko polityczne. Czemu my mamy płacić za tych, którzy podejmują głupie decyzje, które miały doprowadzić do wyborów, które w żaden sposób nie oddałyby możliwości spełnienia demokratycznego, rzetelnego wyborczego procesu. Po prostu ten proces byłby nierzetelny” – ocenił ludowiec.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie jeszcze w połowie września br. orzekł, że decyzja o przygotowaniach do wyborów przez Pocztę Polską naruszyła prawo. Werdykt WSA był efektem skargi wniesionej kilka miesięcy temu przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Z WSA nie zgadzają się już chyba tylko PiS-owcy, którzy dalej bronią Sasina.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkaKundziagregleszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leszek
leszek

Przecież debil nie rozumie nawet tego, co sam bredzi.

greg
greg

Malwersacje i marnotrawstwo władzy nie wchodzą w koszty demokracji.

Kundzia
Kundzia

Demokracja kosztuje a durny naród to toleruje

Zwinka
Zwinka

Spójrzcie tylko na ten profil. Oto twarz demokraty…