Sasin o straconych 70 mln zł: „demokracja kosztuje”

Jak Sasin pogratulował dziennikarzowi wygranej: „Władza śmieje się nam w twarz”

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin gościł w „Rozmowie Piaseckiego”. Przedstawiciel rządu był pytany o 70 mln zł straconych na skutek przygotowań do wyborów, które w końcu się nie odbyły. Gość programu upierał się, że decyzja o rozpoczęciu przygotowań była w pełni zgodna z przepisami prawa i zasadna. Przyznał też, że Poczta Polska chce rekompensaty za poniesione straty.

Prowadzący rozmowę dziennikarz był bardzo zdziwiony  bagatelizowaniem sprawy. Uświadomił więc Sasinowi, że każdy Polak musiałby zapłacić 2 zł, aby spłacić straty poniesione na skutek błędnych decyzji dygnitarzy Zjednoczonej Prawicy.

 

„Demokracja kosztuje” – odpowiedział krótko na te zarzuty minister.

Do skandalicznych słów Sasina odniósł się już marszałek Senatu Tomasz Grodzki. „To nie są pieniądze pana wicepremiera, to były pieniądze nas wszystkich. Nie wolno wydawać publicznych pieniędzy bezprawnie. Rząd działa w granicach prawa, a prawo w momencie wydawania tych pieniędzy nie istniało” – powiedział polityk.

Dodał też, że efektem decyzji PiS są zwolnienia w Poczcie Polskiej i marnotrawstwo. Jeszcze dobitniej sprawę skomentował jednak Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, stwierdzając, że to nie demokracja, lecz „bezmyślność” (!) kosztuje.

 

Bezmyślność rządzących, bezmyślność premiera Sasina kosztuje nas wszystkich, a mogłaby tylko kosztować tylko jego i jego środowisko polityczne. Czemu my mamy płacić za tych, którzy podejmują głupie decyzje, które miały doprowadzić do wyborów, które w żaden sposób nie oddałyby możliwości spełnienia demokratycznego, rzetelnego wyborczego procesu. Po prostu ten proces byłby nierzetelny” – ocenił ludowiec.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie jeszcze w połowie września br. orzekł, że decyzja o przygotowaniach do wyborów przez Pocztę Polską naruszyła prawo. Werdykt WSA był efektem skargi wniesionej kilka miesięcy temu przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Z WSA nie zgadzają się już chyba tylko PiS-owcy, którzy dalej bronią Sasina.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
leszek
29 września 2020 16:27

Przecież debil nie rozumie nawet tego, co sam bredzi.

greg
greg
29 września 2020 16:50

Malwersacje i marnotrawstwo władzy nie wchodzą w koszty demokracji.

Kundzia
Kundzia
29 września 2020 21:31

Demokracja kosztuje a durny naród to toleruje

Zwinka
Zwinka
30 września 2020 01:13

Spójrzcie tylko na ten profil. Oto twarz demokraty…