Sasin: „Odpowiedzialność za to, że Banaś wciąż jest prezesem NIK ponosi opozycja” – „Brawurowy intelekt!”

Czy oprócz Jacka Sasina ktoś jeszcze chce Łuku Triumfalnego

Jacek Sasin, wicepremier i od niedawna minister aktywów państwowych tą wypowiedzią niewątpliwie wbił się na wyżyny hipokryzji. – „Wszystko wskazuje na to, że do zmiany szefa NIK potrzebna byłaby zmiana Konstytucji. Nie zgadzając się na nie, to opozycja bierze na siebie odpowiedzialność, że pan prezes Banaś w dalszym ciągu będzie pełnił tę funkcję” – powiedział Sasin w TVN24.

 

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że to tzw. pisowski przekaz dnia. W podobnym tonie wypowiada się większość prominentnych polityków tej partii, np. szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Politycy partii rządzącej mają krótką, a raczej wybiórczą pamięć. Marian Banaś został szefem NIK dzięki głosom posłów i senatorów PiS. Kiedy poseł PO Robert Kropiwnicki przed wyborem Banasia, chciał z mównicy sejmowej powiedzieć o niejasnościach w oświadczeniach majątkowych kandydata na szefa NIK, marszałek Elżbieta Witek wyłączyła mu mikrofon.

 

Internauci byli oburzeni wypowiedzią pisowskiego wicepremiera: – „Panie Sasin, chyba w waszym rządze pan Banaś był ministrem, to Wy go większością głosów na stołek wsadziliście, a teraz Pan zwala na opozycje? No przepraszam za pytanie.. ale czy Pan ma jaja?”; – „Bezczelny typ. Zdołał odsunąć od siebie odpowiedzialność za organizację lotu do Smoleńska i teraz próbuje powtórzyć manewr”; – „Sasin ma najbardziej brawurowy intelekt spośród pisowców. No, może jeszcze Suski może się z nim równać”.

Część internautów po prostu kpiła z Sasina: – „Za mocne. Dzwonię do Banasia”; – „Taaa, bo Kopernik była kobietą. Typowy przykład, że jak nie uda się wyciszyć afery, to kilka najbardziej znanych twarzy PiS-u krzyczy, to nie my, to Oni”; – „Musiał się Pan Sasin w coś mocno uderzyć, by pleść takie androny”; – „A tak w ogóle to wina Tuska”.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
12 grudnia 2019 08:08

To pokazuje jaki mamy rząd Jacy tam pracują ludzie inteligentni inaczej Jak żyje to jeszcze nie było w partii rządzącej tyłu niedouczonych głąbów

Lech
Lech
16 grudnia 2019 16:21
Reply to  Grzegorz

Nawet za okupacji zdradzieckiej nie było takiego przejmowania STANOWISK i wyprowadzania
Naszej kasy

Mariush
Mariush
12 grudnia 2019 08:18

Panie Sasin. Ale o co chodzi. Banaś jako szef nim źle wykonuje swoje obowiązki czy co?

Maria
Maria
12 grudnia 2019 08:28

w „państwie pis* poziom okre#la 1suska…sasim ma 1,1 suski…… to” orzeł”…

Marek
Marek
12 grudnia 2019 09:45

To się opozycja nie popisała! Wybrała Banasia na prezesa NIK i teraz nie chce go odwołać. (???????)
Ciekawy dzień mamy jeden żąda od Szwedów przeprosin za „potop” drugi wini opozycję za to że PiS powołał Banasia na szefa NIK.
Czy naprawdę w PiS są sami kretyni którzy gdy stają przed kamerą w telewizyjnym studio, albo gdy zaczynają pisać na twitterze, muszą publicznie zrobić z siebie idiotę? A właściwie to oni mają za idiotów swoich wyborców wciskając im te brednie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
12 grudnia 2019 12:47
Reply to  Marek

Oni, w przeważającej większości, już nie muszą z siebie robić idiotów. Po co powtarzać to, co już dawno zostało zrobione?

smętek
smętek
12 grudnia 2019 11:12

Zaraz, zaraz. Kiedy dokonywaliście wyboru Banasia opozycja protestowała i to głośno. Wy śpiewaliści hymeny na cześć jego kryształowej postaci. Zjedzcie sobie tę ropuchę tylko wara od Konstytucji.

Max
Max
12 grudnia 2019 11:13

Biedny pis-uar, jak większość jego skorumpowanych kolesi nie grzeszy inteligencją, a może pod osłoną nocy zaprzysiężyć go do TK ?

Zwinka
Zwinka
12 grudnia 2019 11:33

Nawijajcie, towarzyszu, nawijacie.

Tadeusz
Tadeusz
12 grudnia 2019 14:31

Prezesa NIK powołała zapewne Myszka Miki

Jan
Jan
12 grudnia 2019 14:37

Czy on się Boga nie boi ?

daroo
daroo
12 grudnia 2019 18:21
Reply to  Jan

Nie, bo Bóg go dawno temu opuścił 🙂

Marek
Marek
12 grudnia 2019 14:58

Nie ma takie kłamstwa, oszczerstwa, pomówienia, którego pisowski człowiek nie powie. Nie ma takiego łotrostwa, sk… złodziejstwa, którego nie zrobi. Pis to nie partia to religia, to styl życia styl życia kanalii bez kręgosłupa moralnego i zasad innych niż „wszystko dla kasy” i też takich ma wyborców z dodatkiem debilizmu.
Polska poległa.

daroo
daroo
12 grudnia 2019 18:22
Reply to  Marek

PiS to stan umysłu, co udowadniają jego członkowie na każdym kroku

Rychu
Rychu
12 grudnia 2019 16:57

Ony som inteligentne wedle pisich standarduf

Bart
Bart
13 grudnia 2019 07:37

Sasin nawet jak publicznie popuści w spodnie, zwali to na opozycję. Taka już jego sasinowa moralność. Od lat to samo.

Irena
Irena
13 grudnia 2019 09:17

No właśnie wina Tuska ciasne ronda polityka do niczego ale naprawdę ten twór PISowski wyciera sobie mordy tak mądrym i godnym czlowiekiem.Polsko obodz się i pogoń niszczycieli naszego kraju

Jedrek
Jedrek
15 grudnia 2019 09:28

Nie mam wizyt w wariatkowie . Mieszkam w nim . Wystarczy .

Lech
Lech
16 grudnia 2019 16:17

Tak opozycja jest Winna, że najgorszy społeczny Chłam Szambowy dorwał się do władzy i RUJNUJE I OKRADA POLSKĘ, wciska Polakom swoje chamstwo, kłamstwo i OBŁUDĘ, a za SWOJE decyzję odpowiedzialność zrzuca na INNYCH.
pisSzujom stanowiska i KASA się NALEŻY, o oszukany ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Szlamie Społeczny i sasinkowi
Naród publicznie przez batożenie podziękuję chołocie i Wybatoży.
Plugawcowi z pisRyja zniknie uśmieszek.