Sasin określił kto nie musi się bać Pegasusa

Sasin pojechał na wakacje z kumplami. Ktoś go tam śledził

Niesmak i szczere oburzenie wywołała opinia PiSowskiego wicepremiera Jacka Sasina dotycząca możliwej inwigilacji Polaków, przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

 

Polityk w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 pytany o stosowanie systemu Pegasus przez Biuro powiedział, że nie ma pojęcia, czy CBA takim oprogramowaniem szpiegującym się posługuje, ale też dodał, że „jak ktoś postępuje uczciwie, nie popełnia przestępstw, nie ma się czego obawiać”.

Tak wybrzmiało echo słusznie minionych czasów. UBecja twierdziła, że uczciwy obywatel nie ma się czego obawiać. Podoba mi się w PIS ten szacunek dla naszej historii” – skomentował z przekąsem czytelnik portalu naTemat.

 

A eksperci zgodnie twierdzą, że system szpiegujący Pegasus, w którego posiadaniu jest podobno Centralne Biuro Antykorupcyjne, jest nielegalny.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie potwierdza posiadania Pegasusa, ale także nie zaprzecza ustaleniom mediów.

O zakupie Pegasusa pierwsza wspomniała Najwyższa Izba Kontroli, która przeglądając faktury CBA odnotowała dokument świadczący o tym, że Biuro dostało z Funduszu Sprawiedliwości, na bliżej nieokreślony cel – 25 mln. zł.

Fakt, że CBA jest w posiadaniu Pegasusa, potwierdzili dodatkowo dziennikarzom TVN informatycy z kanadyjskiej organizacji Citizen Lab, którzy śledzą aktywność tego systemu na świecie.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
4 września 2019 13:48

Co z tego, skoro kmiotek 500+ nie odróżnia noża od widelca? Idiocie wpatrzonemu w św.Karalucha nie wytłumaczy się niczego. Może coś niecoś zrozumie, kiedy dostanie pałą w łeb w proteście za nędzę na wsi. Już niedługo.

HerodAntypis
HerodAntypis
4 września 2019 14:03

Jeśli ktoś krzyczy „KONSTYTUCJA” -to jest przestępcą. Jeśli krzyczy „Jarosław”- może spać spokojnie. Jeśli murarz lub laureat nagrody Nobla bawi się z dziećmi – to jest pedofilem. Pedofil w sutannie nie ma się czego obawiać – on tylko daje ciumka i gilga brodą. A Pegasus to tylko przestarzała konsola do gier. Agentom pasjanse się znudziły, nowe gry za trudne to kupili coś na czym się znają.

Malina
Malina
4 września 2019 20:16

Sasin jest debeściak. I jego mafia też.

Waldemar
Waldemar
4 września 2019 20:26

Myślę, że doczekam tego pięknego dnia, gdy PiS stanie się niechwalebną przeszłością i odsłonią się najrozmaitsze skrywane dziś pilnie brudy i aferki. Nie mam wątpliwości, do czego ma służyć Pegasus, tak jak byłem pewny, że lanie gnojówką w sędziów, nauczycieli oraz lekarzy, to odgórnie zaplanowana i kierowana akcja. Na miejscu obecnych promotorów tych działań miałbym się bardziej na baczności, no chyba że wyobrażają sobie rządy PiSu w Polsce na wzór dyktatury Kimów w Korei.

Bart
Bart
5 września 2019 08:46

Sasin niemal wprost potwierdził, że system jest wykorzystywany przeciw obywatelom. A przecież to pis decyduje, kto jest przestępcą. W końcu od zawsze nazywają PO złodziejami, choć na razie sądy (jeszcze niezależne) obalają wszystkie bajkowe zarzuty.