Sasin wziął nagrodę, którą pośrednio sam sobie przyznał?

„Sasinić” prawie zostało Młodzieżowym Słowem Roku. Plebiscyt jednak odwołano

Niesamowite! Jacek Sasin, polityk, który co się nie objawi to zalicza wpadkę za wpadką, otrzymał od wydawnictwa Fratria zaszczytną nagrodę.

 

Wydawnictwo, do którego należą „Sieci”, „Gazeta Bankowa”, „Wpolityce.pl” uznało, należy mu się ona, bo pan minister udowodnił, iż „patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli”, no i tak pięknie połączył „w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki”.

Jakoś Sasina nie ruszył fakt, że partnerami nagrody są zarówno te spółki, które on nadzoruje, jak i firmy państwowe, czyli wiadomo z kim opłaca im się trzymać.

Odbierając Polski Kompas 2020, oddał hołd swojej partii, podkreślając, że „Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego polityka, która mówi, że polska własność i polski kapitał to najważniejsza rola w bezpieczeństwie Polaków. To najwięksi przedstawiciele polskiego kapitału w takich sytuacjach, z jakimi borykamy się dzisiaj, spółki pokazały, że mogą być skutecznym narzędziem dla państwa, dla władzy, do skutecznej walki z koronawirusem. To one były pierwszymi, które przestawiały swoją produkcję na coś tak mało dochodowego, mogło się wydawać, jak maseczki, płyn do dezynfekcji, czyli to, co miało chronić życie Polaków. Potem ruszyły zakupy sprzętu, maseczek, które nie mogły być zrealizowane, gdyby nie szybkie działania spółek Skarbu Państwa, które mając swoje kontakty handlowe na całym świecie, spowodowały, że pomoc była szybka”.

 

Trzeba przyznać, że obóz władzy naprawdę tkwi w jakiejś innej rzeczywistości. Wpędzili Polskę i nas, obywateli, w czarny, głęboki kanał, ale wciąż są pełni samozachwytu i wiary w swoją doskonałość. Nikt i nic nie jest w stanie ich przekonać, że są mocno ropiejącym wrzodem na polskim organizmie…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: next.gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
26 października 2020 11:37

Brawo panie Sasin wszystko w myśl zasady panie prezesie chwalą nas. Kto? Jak to kto wy mnie a ja was. Jeszcze raz panie Sasin gratuluję ha ha ha

Lehoo
Lehoo
26 października 2020 11:58

Zgodnie z obyczajami prezydentów niektórych krajów Ameryki Łacińskiej, którzy przed końcem kadencji kradli, ile wlazło.