Sasin z „gospodarską wizytą” u górników

Sejm obronił Sasina

Jacek Sasin po niedawnych zmianach w rządzie został ministrem aktywów państwowych. Kiedyś resort nazywał się Ministerstwem Skarbu Państwa, ale tuż po objęciu władzy PiS je zlikwidował.

 

Przywrócono je i obsadzono Sasinem, który ma pilnować w imieniu partii rządzącej spółek skarbu państwa. Nie zapominajmy, że Sasin jest też wicepremierem w pisowskim rządzie.

No i Sasin wyruszył w Polskę z „gospodarskimi wizytami”. Dzisiaj pojawił się na Śląsku. – „Chcę wyraźnie powiedzieć, że rząd nie zmienia swojej polityki wobec górników i górnictwa. Wykorzystanie węgla i opieranie się na tym bogactwie nie stoi w sprzeczności z działaniami na rzecz ochrony klimatu. Pomogą nam w tym – nowe technologie. Polskie górnictwo węglowe było i będzie jednym z podstawowych sektorów gospodarki współdecydujących o bezpieczeństwie energetycznym państwa. Jesteśmy krajem, który chce i potrafi korzystać z własnych zasobów naturalnych” – mówił Sasin na spotkaniu z górnikami w kopalni Piast-Ziemowit w Lędzinach.

 

„Dlatego w 2018 roku przy produkcji 63 mln ton zaimportowaliśmy prawie 20 mln ton węgla, z czego 13.5 mln ton z Rosji. Logiczne” – skomentowała Karolina Baca-Pogorzelska. Dziennikarka od lat zajmuje się tą branżą.

„Pisowcy klepią partyjne slogany bez względu na !rzeczywistość” – podsumował prof. Leszek Balcerowicz. A jeden z internautów dodał: – „To, że Pan Sasin został wicepremierem Rządu RP, świadczy o tym, w jakich potwornych czasach przyszło nam żyć”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jacek DolińskiAndyMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Głupota tego pana jest PORAŻAJĄCA!!!! Uwielbiam patrzeć, jak się jąka, wije, robi uniki, zalewa potokiem bezsensownej paplaniny, jak nie ma nic konkretnego do powiedzenia, jak słowotokiem usiłuje nie dopuścić do zadawania pytań. A tak na serio, gadulstwo tego półinteligenta powoduje, że słuchając go czuję się potwornie zmęczony. On jest naprawdę okropny.

Andy
Andy

Spójrzcie tylko na tę „inteligentną” twarz. Posłuchajcie jego „błyskotliwych” wywodów.
Nikt inny nie nadaje się tak bardzo aby reprezentować „lepszy sort”.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Sądząc po wyglądzie – facet nadawałby się na kierownika rzeźni.
Moi rodzice mawiali o takich „Inteligencja tryska z pyska”.