Sasin żąda dymisji Tomasza Greniucha

Sasin żąda dymisji Tomasza Greniucha

Wtorkowa nominacja dr Tomasza Greniucha na dyrektora wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej wywołała wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą jego związków z Obozem Narodowo-Radykalnym i zdjęć, na których Greniuch sfotografowany jest „podczas wykonywania faszystowskiego pozdrowienia z wyciągniętą ręką.”

 

Ostre głosy krytyczne wobec powołania Greniucha płyną ze środowisk naukowych, politycznych, historycznych, które domagają się natychmiastowej dymisji nowego szefa IPN we Wrocławiu. Do tych żądań przyłaczył się również Jacek Sasin. „W IPN nie powinno być miejsca dla ludzi, którzy hajlowali. To oczywiste. Im szybciej ta sprawa zostanie zamknięta dymisją, tym lepiej dla Polski” – napisał na Twitterze wicepremier.

Do sprawy odniósł się również Sławomir Cenckiewicz z IPN, który odcina się od całej sprawy i przekonuje, że zrobił co mógł, aby nie doszło do tej nominacji, która poważnie szkodzi wizerunkowi Polski. „Z tą tragi-komiczną i złą dla Polski sprawą nie mam nic wspólnego i ubolewam na tym, co się stało” – napisał w komentarzu do sprawy Cenckiewicz.

 

Instytut Pamięci Narodowej odpiera wszelką krytykę, tłumacząc, że zarzuty wobec Greniucha dotyczą jego przeszłości i można je nazwać „grzechami czasów młodości”. Na stronie IPN zamieszczono krótki wpis nowego dyrektora wrocławskiego Oddziału, w którym m.in. czytamy: „Nigdy nie byłem nazistą, za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunastu laty jeszcze raz przepraszam i uważam to za błąd. Symbole i gesty, które wznosiłem to była młodzieńcza brawura, często głucha na zdrowy rozsądek i konsekwencje.”

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: wprost.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
20 lutego 2021 16:08

Panie Sasin a w czyich rękach jest IPN? To w dziełach waszej bojówki partyjnej (a tym jest właśnie IPN) można przeczytać,że getto warszawskie było „formą samorządu a Żydzi sami prosili nazistów aby ich tam zamknęli”. Nie wierzę w szczerość tego waszego”oburzenia”.

Andrzej
Andrzej
20 lutego 2021 16:58

Cencekiewicz,to nie Broadway gdzie się wystawia farsy. Faszyzm jest wpisany w wasz krwioobieg i czasami tylko wychodzi spod waszego kamuflażu.***** ***

Antykaczor
Antykaczor
20 lutego 2021 19:28

A kto jest odpowiedzialny za nominacje tego gościa o brawurowej młodości? Ktoś, kto miał równie brawurową młodość? Czy też zazdrości skrycie takiej młodości? Celowy gest? Czy też ktoś był na tyle głupi i nie miał wyobraźni? Potem się jeden z drugim „idota patriota” obrusza o oskarżenia o prześladowania Żydów, prześladowania wyklętych (a raczej przeklętych). Bo przecież nic takiego nie miało miejsca. To była młodzieńcza brawura a tak w ogóle Polacy są zajebisci i inne nacje nóg im niegodne całować cytując klasyka. Im dłużej trwają rządy kaczej watahy tym bardziej mam pewność, że ktoś przeciąga strunę celowo i sprawdza ile cała reszta społeczeństwa wytrzyma. Jak widać pozwalamy im na wiele. O wiele za dużo. Ta władza jest coraz bardziej bezczelna i nie kryje się z tym. A Putin czeka…

Predator
Predator
20 lutego 2021 19:42

Piździelskie tłumoki na czele z plugawym karłem reakcji z Żoliborza doprowadził przez idiotę szarka do tak idiotycznej sytuacji nominujac na dyrektora ipn debilskiego naźiola. Ale po tych pisuarowych debilach wszystkiego można się spodziewać. Nie zdziwię się jak nastepnym będzie bandzior z wyrokiem na stanowisku prezesa sadu.