Sasin zapowiada rekompensaty podwyżek cen prądu, ale …za rok!

Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany i zrobi wszystko, aby zorganizować wybory

„Nie będzie znaczącego wzrostu cen prądu w 2020 roku” – zapewniał w radiu RMF FM tuż przed wyborami, w październiku ubiegłego roku ówczesny szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 

Teraz, gdy już wiadomo, że prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy, a ceny prądu dla gospodarstw domowych poszybują górę i to znacznie, wicepremier Jacek Sasin na antenie TVN24 zapowiedział rekompensaty, ale… za rok.

„Zasada będzie taka, że po końcu roku, kiedy (…) będziemy mogli określić, ile więcej polska rodzina zapłaciła za prąd, zrekompensujemy tę różnicę” – wyjaśniał w „Rozmowie Piaseckiego”.

 

Tłumaczył, że Ministerstwo Aktywów Państwowych – którego jest szefem – wciąż pracuje nad mechanizmem rekompensat. „W tej chwili pracujemy nad modelem. Operacja jest duża. (…) Musimy zbudować taki system, który spowoduje, że będzie się to działo sprawnie” – stwierdził wicepremier.

Oznajmił, że rekompensaty, czyli późniejszy zwrot większych wydatków, mają być realizowane po zakończeniu 2020 roku. Nie podał jednak, kiedy zostanie wprowadzony system i na jakim etapie są prace nad projektem regulującym przyznawanie zwrotów.

„Dziś mówimy o rozwiązaniu, które będzie na rok. Potem będziemy rozmawiać o kolejnych rozwiązaniach. (…) Chcemy w kolejnym roku doprowadzić do tego, że Polacy więcej za prąd nie zapłacą. I nie zapłacą” – podkreślił Sasin.

Nie ukrywał, że będzie to kosztowało polski budżet „raczej miliardy, chociaż niewielkie”. Wszystko będzie zależało od ilości osób, które o te rekompensaty wystąpią – uznał.

„Gdyby założyć, że wszyscy wystąpią o zwrot (różnicy w cenie prądu – red.), to będą to trzy miliardy złotych” – powiedział Sasin.

/j/

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ewaGrzegorzHerodAntypiserwinek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

A co będzie z tymi którzy płacili drożej za prąd ale nie doczekali się rekompensaty bo stwórca ich powołał do siebie czy im też oddacie kasę. A może spadkobiercom oddacie. Czy należy traktować to jako nieuzasadniony dochód Państwa.

HerodAntypis
HerodAntypis

Będą rekompensaty na raty. Pierwszą ratę dadzą jak będą mieli a drugą jak będą chcieli.

Grzegorz
Grzegorz

Czekaj tatka latka…. Nie wiem jak Wy ale ja na pewno o taką rekompensatę wystąpię. Nie zamierzam darować temu rządowi nawet złotówki a rekompensatę przeznaczę na WOŚP.

HerodAntypis
HerodAntypis

Możesz dać już w niedzielę,a jak odzyskasz za rok, będziesz miał satysfakcję, że PiS zrekompensował twoją ofiarność. Zwrot znowu dasz na WOŚP i PiS będzie dwa razy wydymany.

Grzegorz
Grzegorz

Oczywiście , że dam nie oglądając się na żadne pisowskie rekompensaty.

ewa
ewa

i tak będzie gadał do wyborów a po wyborach hulaj dusza piekla nie m