Scenki jak z „Misia”: Kaczyński wbija paliki geodezyjne, reporterzy tłoczą się na przyczepie ciągnika (film)

KE dementuje doniesienia polskiego resortu, jakoby uznała „za konieczny” przekop Mierzei Wiślanej

Nie ma pracowników, którzy szykowaliby się do rozpoczęcia prac. Nie ma pozwolenia na budowę. Nie ma dojazdu… Skutków tego doświadczyć mogli dziennikarze zaproszeni na konferencję prasową Jarosława Kaczyńskiego i Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Reporterzy musieli wsiąść na przyczepę ciągnika rolniczego, co jako żywo przypominało scenki ze słynnego „Misia”.

Są za to wybory, więc jak „pic” to na całej linii.

I dlatego Jarosław Kaczyński wziął udział w „symbolicznym rozpoczęciu inwestycji” przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Wielką pompę zorganizowano właśnie teraz, choć zgodnie z prawem prac rozpocząć jeszcze nie można.

Prezes osobiście uczestniczył więc we wbijaniu palików geodezyjnych w Kątach Rybackich, ma też być w Nowym Świecie, gdzie przekop będzie zaczynał się od strony Zatoki Gdańskiej.

A odnosząc się do braku pozwoleń oświadczył z całą swobodą podczas konferencji prasowej: „Mamy do tego pełne prawo. Pozostałe pozwolenia to kwestia najbliższych tygodni” – stwierdził, dodając: „Chodzi m.in. o decyzję środowiskową, a potem pozwolenie na budowę”.

Według rządzących przekop pomoże w rozwoju gospodarczym Warmii i Mazur i uniezależni polską żeglugę od władz rosyjskich, które kontrolują wejście na wody Zalewu Wiślanego.

Jednomyślności w tej sprawie jednak nie ma. Przekop krytykują m.in. władze woj. pomorskiego, które uważają, że pieniądze przeznaczone na budowę można wydać w sposób efektywniej wpływający na rozwój tych terenów. Skutkami zmian na wybrzeżu zaniepokojona jest również część biologów, rybaków i przedstawicieli branży turystycznej.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć 1,3 km długości i umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o tzw. parametrach morskich.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
AndaOlgaPolka gorszego sortuGastWieslaw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawcio79
Pawcio79

Co musieli zrobić urzędnicy?? „wziąść” ?? WOW. Słownik języka polskiego zanim zacznie się pisać artykuły.

administrator

????

Dami
Dami

Wsiąść musieli pięciu, wsiąść. Od słowa wsiadać

Anda
Anda

Piasek i łopatka – oto poziom Jarosława Polskęzbawa.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ludzie! Żadnego przekopu przez Mierzeję Wiślaną NIE BĘDZIE!!!! To tak sam pic, jak CPK, jak lotnisko w Radomiu, jak Mieszkanie +, jak wbijanie łopaty pod rozpoczęcie budowy autostrady, która buduje się od kilku lat, jak fundowanie policji radiowozów, które od dawna są w służbie. To propaganda PIS PiS +. Nie dajmy się nabierać kłamcom i oszustom.

Maciek123454321
Maciek123454321

Miało być „Pic PiS plus”.

Gast
Gast

…jak 500+,, jak wyprawka dla dzieci szkolnych, jak obniżenie wieku emerytalnego, jak darmowe leki dla seniorów, jak reforma oświaty, jak ustawa dezubekizacyjna, …?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wymienione powyżej „osiągnięcia” w przeważającej większości prędzej czy później odbiją nam się potężną czkawką, a ich skutkiem będą: głodowe emerytury (zwłaszcza dla kobiet), beznadziejny poziom wykształcenia już dziś przepracowanych dzieci i młodzieży, rażąca niesprawiedliwość tak zwanej dezubekizacji, darmowe leki – często nie te, które powinny być na liście, a na wizytę u specjalisty i recepty trzeba czekać miesiącami, itd. itp. A ten przekop to z różnych względów jeden z bardziej poronionych pomysłów tej ekipy.

Tom
Tom

Czy przewożenie osób w przyczepie ciągnika jest zgodne z art. 63 ustawy prawo o ruchu drogowym?

Alf
Alf

O czym tu dyskutować…kampania wyborcz i tyle. Na pewno ktoś tam się złapie. A przekop groźniejszy dla natury od rury z gazem pod Bałtykiem

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Ekolodzy ostrzegają, że przekop Mierzei całkowicie zmieni ekosystem Zalewu Wiślanego. Może raczej należałoby powiedzieć – ZNISZCZY. Elbląg nigdy nie był i nie będzie portem pełnomorskim, nie ta infrastruktura. Poza tym nie chodzi li tylko o przekopanie 1.200 m kanału, ale o utrzymanie toru wodnego długości kilkunastu kilometrów. Dno ma w tym miejscu głębokość średnio 2,7 m, statki pełnomorskie mają zanurzenie kilkakrotnie głębsze. Wystarczy tylko odrobinę poszperać w internecie, żeby się o tym dowiedzieć. Stałe pogłębianie toru wodnego (po każdej większej wichurze albo burzy) do reszty zniszczy ekosystem, nie mówiąc o miliardach złotych utopionych (dosłownie)… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie wspominając o potężnym zanieczyszczeniu akwenu, który jest praktycznie zamknięty i nie ma tam swobodnego przepływu wody. I po diabła nam jeszcze jeden port morski? W dodatku nie nad morzem… Ten przekop to idee fixe kilku panów, którzy nie mają zielonego pojęcia o pojęciu na temat działania takich obiektów i ich wpływu na środowisko. Koszmar.

Waldemar
Waldemar

Jeśli idzie o wbijanie palików, zapraszam na moją działkę.

Zwinka
Zwinka

Żeby chociaż jakiś zamek na piasku zbudował, taki, który by wytrzymał do pierwszej, powracającej fali …

Chermes
Chermes

Idzie zima, więc na razie będzie budował zamki na lodzie. Do wiaderka, łopatki oraz piasku wróci na wiosnę.

Olga
Olga

Nie strasz starej zimą bo proces kurczenia jest i tak już mocno zaawansowany.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Stawiam dolary przeciw orzechom, że na tym budowa osławionego przekopu przez Mierzeję Wiślaną się skończy, podobnie jak na uroczystości położenia stępki skończyła się budowa promu bałtyckiego w Szczecinie. Mam nadzieję, że uroczystość odniesie pozytywny skutek: ani jeden PiSi nie wejdzie do samorządu gminy Krynica Morska.
P.S. Czy tak wygląda słupek geodezyjny? Dla mnie to raczej zwykły słupek uliczny.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oby na tym się skończyło. A słupek faktycznie przypomina raczej takie, między którymi rozpina się łańcuchy, żeby zagrodzić przejście. Może sami je sobie zagrodzą…

Wieslaw
Wieslaw

całkowity brak włodarzy województwa pomorskiego.Morze Kaczyński już mierzeję włączył do warmińsko-mazurskiego, tylko my o tym jeszcze nie posiadamy wiedzy????