Schetyna: „czekają nas przedterminowe wybory parlamentarne”.

Schetyna ma swoje zdanie o nieszczęsnym poparciu podwyżek przez swoich kolegów

Rafał Trzaskowski wygra wybory prezydenckie następnie „w perspektywie najbliższych kilku miesięcy” będziemy uczestniczyli w przyspieszonych wyborach parlamentarnych. To, zdaniem byłego szefa Platformy Grzegorza Schetyny,  polityczny scenariusz czekających nas wydarzeń.

 

Swoimi przemyśleniami polityk dzielił się na antenie TOK FM w rozmowie z Janem Wróblem. Pytany o ewentualne obawy co do losów stolicy pod rządami mianowanego komisarza w związku z prognozowanym przez siebie zwycięstwem Trzaskowskiego, Schetyna odpowiedział:” Nie ma takiej możliwości, żeby komisarz narzucony przez PiS mógł zdemolować ratusz, sparaliżować urząd miasta. To wszystko się zmieni. W momencie zwycięstwa Trzaskowskiego będzie kompletnie nowa sytuacja”.

Dalej polityk PO podzielił się ze słuchaczami kolejną refleksją: ”Widać, w jaki sposób nie radzi sobie rząd PiS z niezależnym Senatem i z opozycyjnym marszałkiem. To jeżeli będzie jeszcze prezydent z innej opcji politycznej, to po prostu pokaże kompletny paraliż tego państwa i konieczne będą nowe wybory. Nie uważam, żeby komisarz pisowski w Warszawie miał jakąkolwiek przyszłość i możliwości funkcjonowania, bo wcześniej po prostu będą następne decyzje, czyli będą wybory parlamentarne. Nie mam co do tego złudzeń”.

 

Prowadzący rozmowę zapytał swego gościa dlaczego, jego zdaniem, Jarosław Kaczyński parłby do jesiennych wyborów, które najprawdopodobniej przegra? W tej kwestii Schetyna ma następujące zdanie: „Kaczyński bardzo wyraźnie mówi i zresztą pokazuje to nam każdego dnia: wszystko albo nic. To nie są ludzie, którzy są w stanie budować elementarny kompromis, szukać porozumienia, wspólnych rozwiązań. Widzimy to w każdej sytuacji, w każdym dniu w Sejmie i w każdym dniu funkcjonowania tego rządu. (…) Oni muszą mieć całą władzę albo być w opozycji. Więc dzisiaj bardzo wyraźnie chcemy powiedzieć: będziecie w opozycji. To jest tylko kwestia czasu”.

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ChermesPolka gorszego sortuJantarMaciek123454321Jacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Mówiąc do pisowców ” będziecie w opozycji” Schetyna popełnia kardynalny błąd, prawidłowo powinno być:”będziecie siedzieć!”

Chermes
Chermes

Albo „wisieć”, w zależności od tego czy „ciemny lud” nie weźmie spraw w swoje ręce.

Stary Wuj
Stary Wuj

Wszystko? Już było! Najkrótszy program działania pisiorstwa, wyrażony treściwie: Polska w ruinie! Miliardowe straty! został w większości zrealizowany. Teraz chętnie zostawią sprzątanie bałaganu PO./PSL. Okrutna zemsta! Ale tym razem już nie będzie zmiłuj! Adrianek nie ułaskawi nawet siebie samego! Powinna być wielka akcja sądowego odbierania zagrabionych środków budżetowych. Do samych skarpetek! A winni łamania Konstytucji i innych przestępstw będą oglądać to na telewizorze w celi.

Chermes
Chermes

Nie przesadzaj ze zbytkiem. Po co im telewizor w celi? Klęcznik im tam, co najwyżej, zamontować i niech się modlą o warunkowe zwolnienie po odbyciu połowy kary. 🙂

Predator
Predator

I wy chcecie przejąć ten burdel w którym kasa świeci pustkami, pamiętajcie że wszystkie problemy z tym związane pisuary będą was oskarżać, plus niezadowolony naród dopełni czarę goryczy. Są dwa wyjścia 1. Albo dać karaluchowi żeby do końca zrujnowal Polskę, może wtedy naród zobaczy na własne oczy co to za sort
2. Albo wygrać ale porozliczać każdego bez wyjątku, pozabierać nielegalnie nagromadzony majatek i powsadzac do więzienia, aby następnym nie przyszło do głowy zrobić coś podobnego.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Gdyby opozycja wygrała wybory parlamentarne, pierwszym zadaniem będzie delegalizacja partii PiS jako ugrupowania dążącego do obalenia demokratycznego państwa prawa i zastąpienia go dyktaturą. A do tego potrzebny będzie uzdrowiony Trybunał Konstytucyjny,

Maciek123454321
Maciek123454321

Głosuję na drugą opcję.

Jantar
Jantar

Podpisuję się pod tym obiema rękami 🙂

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pierwsza opcja jest nie do przyjęcia, a do realizacji drugiej potrzeba będzie armii Heraklesów, bo tej stajni Augiasza nie da się łatwo sprzątnąć.