Schetyna o przesłuchaniu Kopacz

Opozycjo – czas wziąć się do roboty!

Ewa Kopacz została wezwana na przesłuchanie w śledztwie dotyczącym m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. W tej samej sprawie wezwany został wcześniej Donald Tusk.

To oczywiście część politycznej nagonki na polityków Platformy Obywatelskiej. Taki powód przesłuchania jest absurdalny, bo to nie Ewa Kopacz była odpowiedzialna za przeprowadzenie sekcji zwłok. To robiła strona rosyjska” – powiedział szef PO Grzegorz Schetyna i pytał: „Dlaczego polski minister zdrowia miał być wtedy odpowiedzialny za przeprowadzenie sekcji zwłok?”.

Według niego, o ujawnione nieprawidłowości podczas niedawnych ekshumacji należy pytać prokuratorów, którzy badali katastrofę smoleńską. Przede wszystkim obecnego zastępcę prokuratora generalnego Marka Pasionka, nadzorującego obecne śledztwo smoleńskie, wówczas również zaangażowanego w sprawę. – „Prokurator Pasionek prowadził to postępowanie wtedy i prowadzi teraz. Nie interesowało go dotychczas wzywanie na przesłuchanie pani premier Kopacz” – zaznaczył Schetyna.

Pytany, czy patrząc z perspektywy czasu, nie uważa, że należało przeprowadzić ponowną identyfikację zwłok już w Polsce lub ekshumację wszystkich ciał ofiar katastrofy, Schetyna odparł: „dzisiaj jesteśmy po siedmiu latach od katastrofy i dzisiaj patrzymy na to inaczej. Pamiętam emocjonalne wspomnienia rodzin ofiar, które były tam wtedy. Wracanie dzisiaj do tego i budowanie z tej sprawy projektu zemsty politycznej jest po prostu niegodziwe” – stwierdził Schetyna.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Ewa Kopacz będzie przesłuchana.
(źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IrenaSławomirTomaszJacekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Ewa Kopacz spędziła w Moskwie kilka traumatycznych dni. Asystowała przy sekcjach, rozmawiała z rodzinami, przeżyła makabrę, którą sobie trudno wyobrazić. Czuła się w obowiązku, żeby tam być jako lekarz i przedstawiciel rządu polskiego, jako minister zdrowia. Widziałem jej wypowiedzi z tamtego okresu. Widać było wyraźnie, że jest na granicy załamania nerwowego, tak bardzo była wstrząśnięta. Ale co to obchodzi kogokolwiek? Może warto spytać, czy ktokolwiek z pisuaru wtedy tam był? Otóż, NIE, PISUARÓW TAM NIE BYŁO. Oni woleli uciec do Warszawy. Antek pognał pierwszy, żeby „wyczyścić” dokumenty z kancelarii prezydenta.

Jacek
Jacek

Jak chcą procesu proszę bardzo… nasza strona powinna wezwać takie persony jak Sasin na świadka!

Tomasz
Tomasz

Może należy przestać się cackać z PiSuarowym suwerenem i ustawić im pod kościołami galerie zdjęć pokazujących szczątki ofiar tej katastrofy. Oni mogą epatować zdjęciami płodów po aborcji, to niech zobaczą jak wyglądają „zwłoki” po przeleceniu przez wirnik silnika odrzutowego.

Jacek
Jacek

Miejcie litość nad przechodniami!

Sławomir
Sławomir

Kolejne prześladowania i zemsta imperium nienawiści za własną butę i głupotę, która doprowadziła do katastrofy.

Irena
Irena

Wiem z autopsji , ze trumna z cialem osoby zmarłej za granica jest najpierw metalowa …zaspawana lub zalutowana , następnie wlozona do drewnianej i przetransportowana do Polski …..POD ZADNYM POZOREM NIE WOLNO JEJ OTWIERAC !!! To co robia PiSuary jest SKANDALICZNE ….ale od kogo tu wymagac ludzkich zachowan ???

Jacek
Jacek

(…).POD ZADNYM POZOREM NIE WOLNO JEJ OTWIERAC !!!(…)
A niby dlaczego? Stanowią zagrożenie jakieś czy co?