Schetyna pisze list do swoich wyborców

Schetyna pisze list do swoich wyborców

Pozycja Grzegorza Schetyny po wyborach parlamentarnych stoi pod dużym znakiem zapytania. Część wyborców jak również i polityków PO uważa, że powinien zrezygnować z pełnionej funkcji szefa partii, bo jako lider odpowiada za wyniki wyborów.

 

Do startu na przewodniczącego partii szykuje się już Borys Budka i Joanna Mucha, a tymczasem Schetyna, nie zajmuje stanowiska w tej sprawie, a za to pisze listo do członków PO i swoich wyborców.

Apeluje w nim, by nie odnosić się aż tak krytycznie do wyników, bo jednak udało się zmniejszyć przewagę PiS-u w Sejmie i przejąć Senat. Było to trudne, tym bardziej, że w kampanii wyborczej „PiS wykorzystało w niej jako swoje narzędzie państwowe media, używające oszczerstw i języka nienawiści pod adresem opozycji i wszystkich Polaków krytycznych wobec partii rządzącej”.

 

Jednocześnie informuje, że scenariusz budowania lepszej Polski będzie opierał się na trzech krokach, czyli utrzymanie przewagi w Senacie i wykorzystanie jej do blokowania antydemokratycznych działań PiS i przedstawienia własnych projektów ustaw; wybór prezydenta, który będzie stał na straży Konstytucji oraz odebranie władzy Kaczyńskiemu i jego partii.

By zrealizować ten plan trzeba „po pierwsze, mądrej współpracy całej opozycji – zarówno parlamentarnej, jak i ruchów obywatelskich. Po drugie – zachowaniu spójności i solidarności Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej”.

Cóż, życzę Schetynie powodzenia…

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JankaRyniaHWolnościowiecWojciech K. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech K.
Wojciech K.

Niestety,inaczej nie mogę ich nazwać,jak matoły ze Schetyną na czele.Być może jest dobrym organizatorem,ale organizacją wyborów się nie wygrywa.Zachowuje się jak aparatczyk,któremu stołek przyrósł do tylnej części ciała.To kpina z elektroratu.Zawsze,od 1989 roku głosowałem na Solidarność,potem na PO.Ale w tym roku oddałem głos na lewicę.Tak jak bardzo wielu byłych zwolenników PO.Ale ten pan nie wyciągnie z tego wniosków,bo stołek zbyt wygodny.Pozostaje zatem pytanie,czy zależy mu na Polsce czy może jednak na własnym komforcie?Faszyści pisowscy zaczęli właśnie kampanię prezydencką.W styczniu być może PO zmieni szefa.Potem będą się organizować i obudzą się,tak jak podczas ostatnich wyborów,na 3 tygodnie przed elekcją.Panie Schetyna,straciłem do… Czytaj więcej »

RyniaH
RyniaH

Od poczatku uwazalam, ze Schetyna to „bad news” dla opozycji. To on nie potrafil zintegrowac opozycji, sprawic zeby nie bylo walki o stolki (a jemu na stolku zalezy najbardziej) a wspolpraca z kazda frakcja opozycji. On byl trzymany na dystans przez Tuska bo zaczynal ryc Za plecami. To on nie wspolpracowal z Kopacz podczas wyborow ale gral na siebie. Jesli dobrze pamietam to bylo dwoch kandydatow na lidera partii. Schetyna i chyba Neumann… na ostatniej prostej konkurent zrezygnowal, Schetyna „wygral” a teraz zachowuje sie tak jak np. Banas, „nie podam sie do dymisji bo nie”.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Schetyna nie powinien być szefem partii bo się w ogóle do tego nie nadaje, już lepszy byłby Borys Budka lub Sławomir Nitras.
Co do wyborów prezydenckich – uważam osobiście że najlepszym kandydatem opozycji byłby Radosław Sikorski a nie Tusk bo Tusk jest w Polsce zbyt negatywnie postrzegany. Sikorski dobrze rozumie politykę zagraniczną i byłby dobrym prezydentem poza tym mógłby blokować głupie ustawy pisu.
Ale jeśli KO wystawi Tuska no to moga być pewni przegrania.

RyniaH
RyniaH

Zupelnie sie z panem zgadzam. Jest porzadnym czlowiekiem, doswiadczonym politykiem i zdecydowanie bylby najlepszym kandydatami. Panowie Mitras, Brejza… Jeszcze nie teraz, teraz sa potrzebni tutaj, gdzie toczy sie zycie pelne afer, klamstw, oszczerstw i lekcewazenia wyborcow. Oni trzymaja reke na pulsie i naglasniaja aby wyborcy znali prawde.
Pan Radek Sikorski na Prezydenta Rzeczpospolitej!

Janka
Janka

Uważam, że w każdej organizacji przy obsadzaniu stanowisk powinny być brane pod uwagę predyspozycje, wiedza i doświadczenie, bo ktoś może być bardzo dobrym księgowym, ale nie nadaje się na menadżera, czy kadrowca, albo piarowca i na odwrót, dobry menadżer nie oznacza, że będzie dobrym księgowym, itd. Podobnie jest z panem Schetyną, podobno jest świetnym organizatorem wewnątrz partii, ale reprezentować interesów partii nie potrafi, jest mało skuteczny. Nie każdy nadaje się na baletnicę , mimo iż jest dobrym poetą. W ogóle uważam, że w obecnej Koalicji nie ma wyrazistych postaci posiadających odpowiednie predyspozycje na prezydenta. Jedynie Donald Tusk jest w stanie… Czytaj więcej »