Schetyna: Witek odchodzi ze stanowiska szefa MSWiA – bo nie akceptuje jej Zieliński

Schetyna: Witek odchodzi ze stanowiska szefa MSWiA - bo nie akceptuje jej Zieliński

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że stosunki byłej już szefowej resortu spraw wewnętrznych Elżbiety Witek z wiceministrem tegoż resortu Jarosławem Zielińskim nie układały się zbyt dobrze.

 

Zdaniem Grzegorza Schetyny właśnie to było powodem odejścia Elżbiety Witek z MSWiA. W wywiadzie dla Polsat News Schetyna powiedział że: – „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji to jest zwieńczenie myśli o spełnieniu w polityce. Po paru tygodniach minister Witek odchodzi z niego po tym – jak mówią sejmowe kuluary – bo nie akceptuje jej wiceminister Zieliński, który nie chce się dzielić zarządzaniem resortem.

Fakt ten komentują też na twitterze dziennikarze: Jacek Harłukowicz pisze: „Wg. mojej wiewiórki za kandydaturą Elżbiety Witek na marszałka ma stać min. jej poważny konflikt, również kompetencyjny, z wicemin. Jarosławem Zielińskim. Chciała odebrać mu nawet pewne uprawnienia, ale okazała się na to za słaba politycznie”.

 

I kolejny wpis: Elżbieta Witek?! Takie roszady na 2 mce przed wyborami (zmiana marszałka, szefa MSWiA i koordynatora służb – ciekawe kto nim zostanie?) (…) Albo frakcje wzięły się za łby, albo jest jeszcze coś, o czym nie wiemy…”

Sprawę roszad porusza też Schetyna, który powiedział, że nie współczuje za to Kamińskiemu, „który będzie się Zielińskim zajmował i zobaczy, jak wygląda realizacja programu PiS”.

W tym samym wywiadzie przewodniczący PO został zapytany również o to, czy będąc marszałkiem Sejmu, także latał rządowymi samolotami w towarzystwie rodziny.

Schetyna odpowiedział: – „To się w głowie nie mieściło kiedyś, co zrobił Kuchciński z instytucją marszałka, z korzystaniem i posługiwaniem się kłamstwem jako naturalną odpowiedzią na setki pytań”. Równocześnie zaapelował do Kuchcińskiego i Witek, żeby ujawnili wszystkie dokumenty dotyczące lotów wszystkich marszałków z rządu PO.

Dodał też, że gdy październikowe wybory parlamentarne wygra Koalicja Obywatelska, to na stanowisko marszałka Sejmu wysunięta zostanie kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wszystkie ograniczenia obowiązujące dziennikarzy w Sejmie zostaną cofnięte.

/md/

Źródło: Polsat News/dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o