Scheuring-Wielgus odwołana! „Fair Play? Ludzie nie z PiS-em. Sędzia Laguna był kryształem przy Suskim!”

Człowiek związany z Ordo Iuris na czele komisji ds. pedofilii. Klerykalizacja postępuje

Scheuring-Wielgus została w czwartek odwołana ze stanowiska sprawozdawcy ws. ustawy o funduszach dla mediów publicznych. Posłanka poinformowała o tym na konferencji prasowej, którą zorganizowała po posiedzeniu Komisji Kultury. „Było to dla mnie zaskoczenie. PiS boi się usłyszeć opinię na swój temat” – powiedziała.

 

Nowym sprawozdawcą została wybrana posłanka Joanna Lichocka ze Zjednoczonej Prawicy. Jest to o tyle ważne, że sprawozdawca otrzymuje dodatkowy czas podczas debaty w Sejmie. PiS zablokował więc potencjalny głos opozycyjnej krytyki.

Wybór Lichockiej został już ostro skrytykowany przez przeciwników rządu. „PiS nie potrafi uznać wczorajszego głosowania. Chcą wymienić sprawozdawcę J. Scheuring-Wielgus na swojego. Fair Play? Ludzie nie z PiS-em” – ocenił na Twitterze poseł Tomasz Zimoch (były dziennikarz i komentator sportowy) z Koalicji Obywatelskiej.

 

Parlamentarzysta wskazał ponadto na to, że wybór Scheuring-Wielgus nie odpowiadał gównie Suskiemu, który nie od dziś znany jest z cenzorskich zapędów. „Poseł Suski uznał, że przemówienie J. Scheuring-Wielgus nie byłoby po myśli rządzących! Ludzie! Sędzia Laguna był kryształem przy Suskim!” – dodał Zimoch.

Wniosek o odwołanie Scheuring-Wielgus został zresztą złożony bez żadnego uzasadnienia. Suski uznał po prostu, że polityczka jest zbyt „kontrowersyjna”.

Posłanka Lichocka przedstawi argumenty rządu podczas debaty na temat ustawy w Sejmie. W dokumencie chodzi o przekazanie blisko 2 miliardów złotych jako „rekompensaty” dla Telewizji Polskiej Kurskiego i innych mediów publicznych.

Przeciw „rekompensacie” opowiedziały się wcześniej Senat oraz sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu.

/nt/

Źródła: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JantarStevekurwizjaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No to na rympał. W takiej sytuacji pisiory może odwołają wyniki wyborów (jeśli mussolini przegra) bez podania powodów, albo zażądają „reasumpcji” głosowania na prezydenta? Bo się karaluchowi nie spodobał głos suwerena? Ja bym na miejscu opozycji zaczął piłować najsłabsze ogniwo łańcucha, który nas dławi, czyli kanapową partię Gówina. Tu pogadać, tam zaprosić na obiad… na wódeczkę…. A może kilku gówinowców pęknie? A wtedy dać konstruktywne wotum nieufności, albo uchwalić przyspieszone wybory. W dzisiejszej sytuacji dla PiS-u będzie to klęska totalna. To tylko (może aż) bodajże 19-tu posłów. Gdyby się udało przekabacić przynajmniej dziesięciu…. Mogą pęknąć, bo cała ta tak zwana… Czytaj więcej »

Steve
Steve

Gdyby nie ta idiotyczna i nie demokratyczna metoda D’Hondta, to PiSu już by nie było.

Maciek123454321
Maciek123454321

No tak, ale gwoli sprawiedliwości trzeba przypomnieć, że to właśnie PO swego czasu upierało się przy zmianie metody obliczania głosów i dopięło swego. Przypomnę, że w roku 2001 SLD zdobył 46% głosów i musiał zawrzeć koalicję z PSL, bo nie miał samodzielnej większości. Myślę, że poprzednia metoda przeliczania głosów była znacznie lepsza. No bo dlaczego rządzi partia bandytów, która w wyborach zdobyła o 900.000 głosów mniej niż opozycja? Tylko dlatego, że poszli razem? Dobrze, że teraz będzie obowiązywała wyłącznie arytmetyka. Nie cieszmy się jednak, bo pis będzie chciało sfałszować wybory, albo, w wypadku przegranej mussoliniego, nie uznać wyników lub wprowadzić… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

PiS idzie na rympał. W tej sytuacji można się spodziewać już absolutnie wszystkiego. Ze zmianą konstytucji na rympał także w przypadku, gdyby Duda wyborów nie wygrał i nie udałoby się tego wyniku sfałszować. PiS władzy nie odda, bo to oznacza dla wielu długoletnie więzienie, a dla wiechuszki trybunał stanu.

kurwizja
kurwizja

Czyli to już nie sejm tylko folwark….