Scheuring-Wielgus zapowiada powołanie w Sejmie specjalnego zespołu, który będzie zajmować się Kościołem

Człowiek związany z Ordo Iuris na czele komisji ds. pedofilii. Klerykalizacja postępuje

„Mamy takiego swojego Jankowskiego teraz, w naszych czasach” – oznajmiła na antenie TOK FM posłanka opozycji Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie Piotrem Kraśko. – „To jest ksiądz Dymer ze Szczecina, który ma powiązania ze wszystkimi politykami, od prawa po Platformę Obywatelską, a który robi rzeczy niewyobrażalne, jeśli chodzi o przestępstwa seksualne. Jest cały czas kryty przez władzę, przez polityków, przez biznesmenów ze Szczecina. Musimy o tym mówić” – oświadczyła.

 

O duchownym pisała także szczecińska „Gazeta Wyborcza”, ujawniając, że prokuratura wszczynała śledztwa dwukrotnie. Oba zostały umorzone. Także kilkuletni proces, do którego w końcu doszło, zakończył się uniewinnieniem duchownego.

Polityczka zapowiedziała, że w tej sytuacji powoła zespół parlamentarny, który będzie zajmować się Kościołem. – „Mogę zagwarantować, że to będzie jeden z głównych tematów, którymi się zajmę” – zapewniła.

 

Przy okazji nawiązała do toczącej się obecnie w Sejmie debaty na temat edukacji seksualnej, zwracając uwagę na to jak groźne są przepisy, które przewidują za nią nawet karę więzienia.

To ona apelowała w Sejmie, by odrzucić obywatelski projekt, który zawiera kontrowersyjne przepisy. Jak mówiła w TOK FM, statystyki jednoznacznie pokazują, jak bardzo potrzebna jest w Polsce edukacja seksualna.

/p/

Źródło: TOK FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Jacek DolińskiEwasmętekksiądz z Polskijurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Mam nadzieję że nie skończy się na „zapowiedziach” i powstanie Świeckie Oficjum a inkwizycja obejmie tym razem nie heretyków a katolików gorszego sortu. Zarówno tych w czarnych sukienkach jak i cywilnych sługusów. Nie chodzi mi o palenie na stosie czy wymyślne tortury. Wystarczy że przestępcy seksualni i skarbowi zostaną ukarani a krzewicielom ciemnoty uniemożliwi się działalność.

smętek
smętek

Ufam, że jak Pani Poseł zapowiada jakieś działania to dołoży wszelkich starań żeby je zrealizować. Życzę powodzenia.

jurek
jurek

Po 2010 roku „partia” pokazała co można w sejmie osiągnąć skrzykując kilku energicznych i w jej wypadku napędzanych nienawiścią i resentymentem posłów, grzała tematy przez 5 lat. Przekaziory, jak pożyteczni idioci, nagłaśniały te bzdury i efekt poznaliśmy w 2015 roku.
Przetestowali zespoły poselskie jako narzędzie ogłupiania płaskoziemców.

Teraz pora na jego naprawę i rozstropne wykorzystanie dla prawa i demokracji. Warunkiem koniecznym jest energia posłów zangażowanych w zespoły, częstość i merytoryczność komunikatów, konsekwencja opowieści, nie zapominanie tematów, sprawność erystyczna. To wspaniała okazja do pokazania się i zbudowania pozycji na scenie politycznej. Powodzenia.

ksiądz z Polski
ksiądz z Polski

Departament IV MSW – powtórka?

HerodAntypis
HerodAntypis

Spokojnie czarnuchu! Twoi kumple z PiSu mówią że jak ktoś nie ma nic na sumieniu to nie musi się niczego obawiać.

Ewa
Ewa

Mam nadzieje , ze będzie pani drążyła temat do skutki i ze doprowadzi pani do korekty konkordatu co okazało sie najgorsze dla polski …

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pani posłance postuluję zajęcie się decyzjami rządowo-kościelnej Komisji Majątkowej. Co prawda KK i jego zwolennicy będą twierdzili, że decyzje tej komisji są ostateczne i nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji, ale sami PiSi stworzyli precedens, wprowadzając do dobrozmienionej ustawy o Sądzie Najwyższym tzw. skargę nadzwyczajną, pozwalającą wzruszyć każdy prawomocny wyrok sądowy. Skoro można wzruszyć prawomocny wyrok sądowy, to również można wzruszyć decyzje Komisji Majątkowej!