„Schreiber połączył koronawirusa z komunizmem, zaborami, a i jeszcze wcisnął starożytny Rzym”! – „Oni w tym rządzie są zdrowo oderwani”

„Schreiber połączył koronawirusa z komunizmem, zaborami, a i jeszcze wcisnął starożytny Rzym”! – „Oni w tym rządzie są zdrowo oderwani”

– „Poseł Schreiber połączył na mównicy koronawirusa z komunizmem, zaborami, a i jeszcze wcisnął starożytny Rzym” – skonkludował jeden z internautów. Bo i faktycznie poseł PiS, a jednocześnie przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber wspiął się dziś na „wyżyny” (przez delikatność nie napiszemy, czego).

 

A jego wystąpienie dotyczyło tzw. tarczy antykryzysowej. – „Mówimy dziś Polakom, że osłonimy was tarczą. Jak używać tarczy, wiedzieli rzymscy legioniści” – mówił Schreiber.


Potem sięgnął do polskiej historii: – „Kiedy mamy w pamięci, że pokolenie naszych pradziadków walczyło pod zaborami o wolną Polskę, że pokolenie naszych dziadków walczyło w straszliwej wojnie i musiało przeżyć komunizm, że nasi ojcowie walczyli o wolną Polskę zrzucając to jarzmo komunizmu, to jestem przekonany, że także z tej trudnej walki, która nas czeka, wyjdziemy zwycięsko”.

 

Kuriozalne wystąpienie Schreibera komentowali internauci: – „Zabrakło tylko w przemówieniu konia Kaliguli, o ile pamięć mnie nie myli to Inicitatus”; – „To nie Schreiber, tylko Schreiberus Maximus”; – „Polskie firmy, polscy pracownicy czekają na konkrety, a Łukasz Schreiber w Sejmie poczynił opowieść o starożytnym Rzymie, Hannibalu i rzymskich przedsiębiorcach, którzy udzielali państwu kredytów. Serio. Takie rzeczy opowiadał”;

„Schreiber mógł wdziać zbroję do przemówienia, byłby efektowniej”; – „Poseł Schreiber walczy z Hannibalem. Premier Morawiecki wciąż myśli, że jest na posiadówce działu ekspansji Santandera. Oni tam naprawdę w tym rządzie są zdrowo oderwani”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
andrzejbarnabaSylwesterDociekliwyZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Przypadkiem ale i nieświadomie ten PiSarczyk użył trafnego porównania swej partii matki do rzymskich legionistów. Nieświadomie, bo ten cymbał nie kojarzy, że rzymscy legioniści używali tarcz do osłaniania siebie nawzajem podczas swych podbojów. Pisowska tarcza z pewnością uchroni swoich czarnuchów przed pazernym ZUSem, a plebs zamiast osłony tarczą, może się spodziewać kłucia gladiusem. Poza tym, dla legionistów tarcza nie była tylko bronią pasywną; w razie potrzeby skutecznie sprawdzała się również w ataku.

bolek
bolek

Schreiber… jaka to opcja???

Dociekliwy
Dociekliwy

Rycerska – Zakutych Łbów

Maria
Maria

No proszę jaki erudyta sie znalazł, choć co nieco mu się potegowało, – może wystartuje w milionerach?

Zwinka
Zwinka

Schreiber to ten, co biegał pamiętnej nocy po Sali Kolumnowej i liczył „głosy”, w tym samym czasie, kiedy Melak kazał opozycji sp….lać.

Sylwester
Sylwester

Przeoczył stonkę ziemniaczaną i coca-colę, jako imperialistyczne zarazy rodem z USA?

barnaba
barnaba

Zastanawia mnie czy oni mają jebnięctwo wrodzone czy nabyte?

andrzej
andrzej

Wyjdziemy zwycięsko i „Was” zrzucimy.