„Ścieki w Wiśle to kara Boża za grzech w Płocku”

Ksiądz w Radio Maryja dopatruje się znaków w warszawskich ściekach

Rozmówca Radio Maryja, Ks. prof. (!) Paweł Bortkiewicz przyznał, że nie wierzy w przypadek, dlatego uważa, że ścieki w Wiśle to kara Boża za grzech w Płocku. Dokładniej, w trakcie programu „Aktualności dnia” obwieścił, że jedno z drugim może mieć coś wspólnego. Była to jego odpowiedź na sugestie prowadzącego program redemptorysty.

 

Ten rozwinął skomplikowane dowodzenie: „29 sierpnia pojawiła się informacja, że w wyniku awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie fala nieczystości zmierza do Płocka. Awaria miała miejsce 27 sierpnia – dzień po uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Natomiast 27 kwietnia w Płocku rozpoczęła się profanacja obrazu Pani Częstochowskiej”.

Przypomnijmy: 27 kwietnia w Płocku ktoś nakleił wizerunki Matki Boskiej na toi-toiach. „Można nadać interpretację tym wydarzeniom w ten sposób, że jakaś grupa mieszkańców Płocka zapragnęła niezwykle mocno uhonorować fekalia toalety, naklejając tam najświętsze wizerunki. Skoro tak bardzo pragnęła zwrócić uwagę na nieczystości, to w tej chwili te nieczystości napływają” – objaśnił ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Zastrzegł jednak przewrotnie: Zdaję sobie sprawę z tego, że stawianie mocnych tez interpretacyjnych może spowodować różne emocje, dlatego nie będę ich stawiał, ale pozwolę zamknąć wcześniej wymieniony katalog zdarzeń pytaniem: Przypadek czy znak? Śp. ks. Bronisław Bozowski mawiał: „Nie ma przypadków. Są tylko znaki”. Myślę, że trzeba przynajmniej poważnie pochylić się nad tym pytaniem i sugestią odpowiedzi – stwierdził Bortkiewicz.

 

Ks. Prof. Bortkiewicz takich „zbieżności” widzi więcej.  W rozmowie wymienił także m.in. trzęsienie ziemi z 1994 r. w Los Angeles, którego epicentrum miało miejsce w dzielnicy Northridge, gdzie znajdowało się „centrum przemysłu pornograficznego USA”. Także w działaniu tsunami z 2004 r. w Azji, które zabiło niemal 300 tys. ludzi, nie widzi przypadku. „Przypomnijmy sobie, że tereny Azji Południowo-Wschodniej to były tereny największej w świecie seks-turystyki” – zauważył.

Jak podaje portal NaTemat, Ks. Paweł Bortkiewicz to profesor nauk teologicznych specjalizujący się w zakresie teologii moralnej. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jest duszpasterzem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

mpm

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JantarMarekantyuzurpatorvintPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
banas
banas

brak słów!!! Na takie IDITYZMY!!!

Zbyszek
Zbyszek

Hmmm. A może Bóg chciał coś napomknąć o grzechach w Toruniu?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niemożliwe! Takie kary spadają wyłącznie na „wrogów”. Oni sami są czyści i niewinni, żeby nie wiem co. 😉

Zwinka
Zwinka

Sprzedawanie się za pieniądze ma swoją nazwę. I nie ma znaczenia, czy kupczy się sobą w obskurnej bramie, czy na wypasionych salonach.

Maciek123454321
Maciek123454321

No i mam kolejny dowód na to, że starokawalerstwo (ups…. znaczy – celibat) powoduje zdziwaczenie i nawet choroby umysłowe. Mamy to czarno na białym. Czy ktoś wątpi, że ten klecha ma odchyły psychiczne? Dudeusz cierpliwie tego słucha, ale i on ma chyba kilka klepek ustawionych w poprzek. Wnioski odnośnie „czarnych” nasuwają się same – albo fanatycy, albo pedofile, albo chorzy psychicznie. Oczywiście, są tacy księża, jak Wojciech Lemański, o.Paweł Gużyński, o.Ludwik Wiśniewski, ks.Alfred Wierzbicki, bp Grzegorz Ryś, ks.Adam Boniecki, ks. Jacek Prusak, ale stare powiedzenie mówi, że wyjątek potierdza regułę. A reguła jest taka, że jest to zdegenerowana kasta stojąca… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Wszyscy porządni księża albo odeszli w zaświaty, albo mają nałożony knebel milczenia w zakonnych celach. Nawet prymas Polak, choć jest głową polskiego kościoła, w ogóle nie wypowiada się publicznie. W przestrzeni publicznej są tylko i wyłącznie wypowiedzi Jędraszewskiego, Gądeckiego, Głodzia, Rydzyka i każdego innego hierarchy i szeregowego księdza powtarzającego te brednie. A Jędraszewski przez pozostałych i cały PiS z Kaczyńskim na czele jest traktowany jakby sam św. JPII namaścił go na głowę polskiego kościoła i to tylko dlatego, że siedzi na biskupstwie w Krakowie, czyli na stołku zajmowanym kiedyś przez JPII.

Lehoo
Lehoo

A kto na poważnie będzie brał kocopoły plecione przez zabobonnego durnia, żartobliwie zwanego profesorem ?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Takich dewotów jest nadspodziewanie dużo, niestety.

Jantar
Jantar

Sama mam w otoczeniu kilku takich, więc nawet mnie to nie dziwi.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Dobrze znam ten ból…

Waldemar
Waldemar

Jeszcze jeden przykład przerażająco niskiego poziomu nauczania w polskim Kościele. Bóg zesłał tsunami na balijska Sodomę i zabił 200 tysięcy ludzi, zatrząsł ziemią w Los Angeles i kolektorem miejskim w Warszawie. W tym ostatnim wypadku akurat był na tyle łaskawy, że nikogo nie mordował, tylko – przypadek chyba nieznany w Starym Testamencie – poraził fekaliami. Trzeba jeszcze większego idiotyzmu, by zareagował Episkopat i jego rzecznik?

vint
vint

Jednej rzeczy bardzo nie rozumiem w „logice” księdza – jesli ktoś według niego sprofanował jakiś obraz religijny, to zamiast ukarać tego kogoś (konkretną osobę) bóg skazuje mieszkańców Płocka na picie warszawskich (przepraszam!) szczyn???

antyuzurpator
antyuzurpator

Tak to jest, gdy jedna „nauka” miesza się z inną „nauką” — numerologia z religią. Wychodzą brednie do kwadratu.
A na „poważnie” — przecież to jest kara za ogłaszanie zwycięstwem wyniku 27 : 1.

Marek
Marek

Hmmm czyli na Giewoncie stojących pod krzyżem też spotkała kara Boska? …. A lecących do Smoleńska to za co spotkała ta kara??????? Czyli jak by nie patrzeć jesteśmy strasznie grzeszni pomiędzy Odrą a Bugiem, Gdzie nie spojrzeć spotyka nas kara, a to trąba powietrzna a to powódź a to znowu susza,……. a to g…..o w Wiśle.
Coś mi się wydaje że największą karą jaka spotkała Polskę są rządy PiS i „prezesa tysiąclecia”, kolejna karą to Tadeusz Rydzyk …dalej można by wymienić prawie cały episkopat którym też Papież i Bóg obdarzyli nas za karę