Secesja Zjednoczonej Prawicy? Nieoficjalnie: nawet 10 posłów może opuścić klub

Secesja Zjednoczonej Prawicy? Nieoficjalnie: nawet 10 posłów może opuścić klub

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy trwa w najlepsze. Jak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu, do 10 posłów chce utworzyć niezależne od ZP koło poselskie.

 

Sytuacja zaostrzyła się głównie z powodu niezgody Solidarnej Polski na Fundusz Odbudowy. Ale kłopoty sprawia też drugi koalicjant PiS-u, czyli Porozumienie. Jarosław Gowin prawdopodobnie nie zaakceptuje planów PiS dla tymczasowego RPO.

Dodatkowo sprawę pogorszyło odejście prof. Wojciecha Maksymowicza i skierowane przeciwko niemu zarzuty. To bliski współpracownik Jarosława Gowina. Profesor odszedł, gdy usłyszał, że wraz z zespołem miał rzekomo prowadzić „eksperymenty na płodach i zwłokach”.

 

Przedstawiciele Porozumienia gorąco bronili profesora: „Jestem zbulwersowany wypowiedzią rzecznika Ministerstwa Zdrowia o profesorze Maksymowiczu. Niech rzecznik przemyśli sobie tę sprawę” – powiedział wiceprezes partii, Marcin Ociepa. Plotki krążą, że teraz celem ataku będzie sam Gowin.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Rozmowy z 10 zbuntowanymi posłami o założeniu odrębnego koła prowadzi Lech Kołakowski, który odszedł z partii Prawo i Sprawiedliwość w zeszłym roku. Teraz rozważa możliwość wstąpienia do Porozumienia Gowina.

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
17 kwietnia 2021 13:35

Starczy Kaczorowi koryta ,żeby ich udobruchać?

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
17 kwietnia 2021 18:34

Quffa, nie do wiary! Czy to naprawdę już za parę dni? Przyrzeczenie że „prawych i sprawiedliwych 10-ciu” nie zamkną podziałało? Rząd techniczny? Koniec życia w tym pislandzkim pisuarze? Dożyjemy tego? Wytrawny szampan stygnie już od miesięcy…. Będzie bum?

probus
probus
18 kwietnia 2021 20:27
Reply to  Wujo Wkurw

Przyjdzie kryska na PiS-ka!

probus
probus
18 kwietnia 2021 20:26

Nie widzę swojego komentarza. Był!

Tamara Olszewska
Editor
19 kwietnia 2021 08:44
Reply to  probus

Zasada jest tak, że nie wrzucamy komentarzy z linkamim. Sam dowcip o Icku by wystarczył.Pozdrawiam