Sędzia Anna Bator-Ciesielska znów odmówiła orzekania z sędzią delegowanym przez Ziobrę

Sędzia Bator-Ciesielska z 5 zarzutami dyscyplinarnymi m.in. za to, że odmówiła orzekania z sędziami delegowanymi przez Ziobrę

W Sądzie Okręgowym w Warszawie miała się dziś odbyć rozprawa, dotycząca apelacji w jednej ze spraw karnych. Została zawieszona, ponieważ przewodnicząca składu sędziowskiego Anna Bator-Ciesielska odmówiła orzekania wspólnie z Michałem Lasotą, zastępcą rzecznika dyscyplinarnego sędziów, powołanego przez Ziobrę.

 

To już drugi raz, kiedy sędzia Bator-Ciesielska stwierdziła, że nie będzie orzekać razem z sędzią delegowanym przez obecnego ministra sprawiedliwości. Wtedy chodziło o Przemysława Radzika, a o konsekwencjach, które może w związku z tym ponieść pisaliśmy w artykule „Sędzi, która nie chciała orzekać z Radzikiem, powołanym przez Ziobrę, grozi dyscyplinarka”.

Według Onetu i „Gazety Wyborczej”, Lasota i Radzik mieli być członkami internetowej zamkniętej grupy Kasta Watch. Mieli zajmować się koordynowaniem akcji oczerniania sędziów, krytykujących zmiany w sądownictwie wprowadzane przez PiS.

 

I Radzik, i Lasota stanowiska zastępców rzeczników dyscyplinarnych zawdzięczają Ziobrze. On też delegował obydwu – na czas nieokreślony – z sądów rejonowych do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Dodajmy, że sędziowie, wobec których Lasota i Radzik wszczęli postępowania, nie chcą składać przed nimi wyjaśnień. Pisaliśmy o tym w artykule „Czworo sędziów też nie stawi się przed rzecznikami dyscyplinarnymi powołanymi przez Ziobrę”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BartDanutaPawełMaciek123454321Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Wielkie brawa dla Pani Sędzi, należy bojkotować tych pseudo sędziów!

Maciek123454321
Maciek123454321

Według mnie takie typy, jak radzik, schab, lasota, dudzicz, piebiak, cichocki czy iwaniec (nazwiska celowo z małych liter na znak pogardy) mają przesrane. Gdybym miał rozprawę w sądzie (niezależnie od przedmiotu sprawy) zażądałbym wyłączenia takiego „sędziego”. Oni już nie mają czego szukać w tym zawodzie. podobnie zresztą, jak przyłębska, muszyński, cała neo-KRS z mazurem i miterą na czele. Sami siebie wywalili do śmietnika.

Paweł
Paweł

Tak wielkie brawa przede wszystkim za odwagę. Co my zwykli ludzie możemy zrobić żeby obecna władza zniknęła. Tak pójdziemy na wybory ale myślę, że to za mało.

Danuta
Danuta

Pani Sędzia dała przykład „jak zwyciężać mamy!”.

Bart
Bart

Co ja – jako obywatel – mam robić, gdy okaże się, że w składzie sędziowskim jest nominat Ziobry, kandydat neo-KRS albo nieosądzona – bo ziobrowa prokuratura jej nie ruszy – kanalia? Przecież wyrok wydany przez taką osobę będzie prawnie wadliwy.