Sędzia Beata Morawiec procesuje się ze Zbigniewem Ziobrą. Prokuratura postawi jej zarzuty?

Sędzia Morawiec jest ofiarą nagonki? Sensacyjne doniesienia „Wyborczej”

Sędzia Beata Morawiec dowiedziała się z portalu wpolityce.pl o zarzutach, jakie wysunęła przeciwko niej Prokuratura Krajowa. Chodzi o „przywłaszczenie środków publicznych, działanie na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycie uprawnień i przyjęcie korzyści majątkowe”.

 

Według pani sędzi to „totalna bzdura” i „co najmniej jako dziwną ocenić mogę sytuację, że PK przed wysłaniem wniosku o uchylenie mi immunitetu nawet nie spotkała się z osobą, która ma zostać podobno oskarżona, czyli ze mną. Jak wniosek o uchylenie mi immunitetu ma być rzetelny, skoro materiał dowodowy, zgromadzony rzekomo przez PK nie został zweryfikowany choćby przez przesłuchanie osoby, której chce się te zarzuty stawiać?”.

Co ciekawe, Beata Morawiec usłyszy zarzuty związane z ciągnącym się od lat śledztwem w sprawie domniemanej korupcji w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. Wydaje się to nieprawdopodobne, bo nie miała ona nic wspólnego z SA. Była prezesem krakowskiego Sądu Okręgowego i została odwołana ze stanowiska w 2017 roku w ramach czystek, jakie przeprowadził Ziobro.

 

Skąd takie zainteresowanie prokuratury Beatą Morawiec? Powodów jest kilka. Pani sędzia jest  szefową stowarzyszenia „Themis”, któremu z PiS-em nie po drodze, wielokrotnie krytykowała działania partii rządzącej, a do tego pozwała Ziobrę o bezprawne naruszenie jej dobrego imienia. Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego minister sprawiedliwości ma ją przeprosić, ale on nie zamierza tego zrobić i złożył apelację.  Właśnie zbliża się termin rozprawy w  II instancji, tak więc to idealny czas, by dowalić pani sędzi i tym samym podważyć jej wiarygodność.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ech, to jest ta Polska właśnie…

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AgnieszkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Czyli Kafka wiecznie żywy, Absurd goni absurd, Prawicowy portal już wie że będą zarzuty tylko nie wie ich osoba zainteresowana, Ale takie są PiS-owskie metody co potwierdza dzień dzisiejszy i wywiad obrońcy Nowaka . CBA ogłosiło że znalazło 4 mln zł dwa mieszkania samochód a obrońca twierdzi że :”…. Nie wiem, gdzie i u kogo CBA robiło przeszukania. Na pewno nie u mojego klienta. U niego w domu nie było żadnych służb. Sławomir Nowak nie ma też żadnych mieszkań, o których wspomina CBA. Nie mam pojęcia, do kogo należą. Skąd więc informacja, że pieniądze należą do mojego klienta?…” Krótko mówiąc… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka

Jesli nie pozbedziemy sie w Polsce pis-u i ich ludzi, skonczy zle narod i kraj. Do czego my zmierzamy?